Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » El kéne vinnem másik osztályba...

El kéne vinnem másik osztályba a gyerekem, ha bunkó az osztályfőnök?

Figyelt kérdés

Most lett ötödikes a fiam, egy huszonéves kis csitrit kapott osztályfőnöknek.

Tanévkezdő szülőin azzal kezdte, hogy beszólt a szülőknek, hogy ne hívogassuk este 6 után, mert neki másodállása van és nem ér rá. Minden szavából azt éreztem, hogy szarik bele a munkájába, az órákat megtartja, aztán nem is érdeklik a gyerekeink.

Mondtuk, hogy lehetne tartani valami iskolán kívüli ismerkedési programot, mert sok az új osztálytárs, majdnem az osztály fele. Itt megint lerázott minket, hogy ha mi megszervezzük, akkor oké, de ő nem fogja.

Minek áll az ilyen tanárnak, ha ennyire leszarja az osztályát????

Érdemes lenne átvinni a gyereket máshova, ahol még régi, kedves, törődő és elhivatott pedagógusok vannak?



2023. szept. 7. 14:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%
Érdemes lenne átvinned a gyereket egy másik suliba, mert annyira bunkó vagy szerencsétlen ofővel, hogy jobban járna a társaságotok nélkül.
2023. szept. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem gondolom, hogy ez komoly kérdés, szerintem csak egy troll.

Amikor azt olvastam, hogy bunkó az osztályfőnök arra gondoltam, hogy pl. megalázza a gyerekeket, vagy ilyesmi. Ez nem bunkóság.

2023. szept. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%
12, dehogy troll... Suliban a szülők fele ilyen. Meglepődnél :D
2023. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
89%
Igaza van a tanárnak.
2023. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
96%

13, Nem tudom, hogy meglepődnék-e.

Én pályaelhagyó tanár vagyok, és nálunk is volt egy-kettő ilyen, de azért nem a fele. Volt, aki szombaton este 8-kor felhívott, amikor moziban voltam a barátaimmal, persze nem vettem fel. Utána letolt, hogy mégis mit képzelek, hogy nem vettem fel. Mégis mit képzel, hogy ilyenkor hívogat? Utána én megmondtam a főnökömnek, hogy nem adom ki a szülőknek a telefonszámom, ha ilyen igény van, kérek céges mobilt.

Muszáj ennek határt szabni, ha tetszik, ha nem. Ha valaki szerint ez bunkóság, akkor én vállalom, hogy bunkó vagyok.

2023. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagyok tanár. Engem csak a főnököm hívhat munka időn kívül. Nem kötelező felvennem de ha valami plusz munkával keress (más miatt nem nagyon hívna) mert probléma van akkor pedig honorálják pluszba.


Szerintem ez a normális rendszer. Vagy még talán az amikor fix ügyelet van.


A szülő tudd krétán írni ha hétvégén van munka időn kívül van problémája akkor írjon ott üzenetet. Aztán talán kap rá választ ha nem akkor pedig így járt.


Elég alap dolog, hogy munkaidő után már nem zargatunk munkaügyben senkit. Különösen nem fölényeskedve.


Még jó, hogy egyszer azt szajkózzák az emberek, hogy a tanárok milyen keveset dolgoznak de ha kell valamit csináltatni a tanárral vagy el kell érni akkor máris heti 7x24órás munkaideje lesz a tanárnak.


A másik csodás amikor a szülők úgy állnak hozzá, hogy a tanár nevelje a gyereküket. Miért nem látja a tanár a problémáit a gyereknek stb.

Átlagosan van heti 2 órája a tanárok egy jó részének a diákokkal. Tegyük fel tanítanak egy osztályban 20 diákot (persze van hogy akár 30at is). Na ebben az esetben átlagosan heti 6percet tölt el egy diákkal és hetente nem csak ezzel a 20 diákkal találkoznak.

Szóval valaki mutathatna egy olyan csúcs pszichológust aki heti 6 perc alatt heti 100-200 ember problémáival képes foglalkozni úgy, hogy közben fegyelmezni is kell és leadni az anyagot.


Kicsit eltértem a tárgytól de a lényeg, hogy az emberek egy része teljesen nincs eszénél amikor a tanárokról van szó, nem képesek belegondolni, hogy mit is várnak el.


Persze vannak jó szülők is.

2023. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Ha az alsós tanítóknak sikerült érdemben foglalkozni a diákjaikkal, akkor ez a felsős tanárnak miért olyan megerőltető?
2023. szept. 11. 16:16
 18/25 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező! A legjobb haverom történelem tanár. Egy 30 fős osztálynak van heti 2-3 történelem órája, míg a tanárnak van heti 24 órája amire készülni is kell. 10 db 30 fős osztályban tanító az új sulijában egy hete. 300 gyereket lát heti 2-3 tanórában. Szerinted a tanításon kívül főbenjáró bűn hogy nem foglalkozik a te gyerekeddel a másik 299 mellett?


Lehetetlen elvárásaid vannak. Pocsék a magyar oktatás, de nem csak a tanárok egy része miatt. Sajnos a hozzád hasonló szülők is sokat ártanak az oktatásnak.


Vidd el a gyerekedet alapítványi iskolába. Ott évente fél millióért elviselik az elvárásaidat.

2023. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
18. tÉVEDSZ. A gyerekeim alapítványi iskolába jártak. A szülő csak előzetesen egyeztetett időpontban mehetett be az iskolába. Évente kétszer volt össziskolai szülői, akkor lehetett bemenni minden tanárhoz. Telefonálgatás nem lehetett.
2023. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
89%

Olyan fura, hogy amikor a tanárok tüntettek a béremelésért, akkor nem állt melléjük, a társadalom, mert hogy csak 24 órát dolgoznak egy héten, és a nyár is szabad, mégis miért akarnak béremelést?

Akkor most hogy is van ez? Mi az, ami belefér abba a 24 órába, szerinted, kérdező?

2023. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!