Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A főiskolán hasonló tekintélyu...

A főiskolán hasonló tekintélyuralom van mint az általános- és középiskolákban?

Figyelt kérdés

Tehát hogy aki képes magát benyalni a tanárnál azt nem fogja szivatni, könnyebb dolga lesz vizsgáknál, számonkéréseknél.

Ez így van a főiskolákon is?



2023. szept. 15. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
2023. szept. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Biztosan iskola és szakfüggő, de az én tapasztalatom az, hogy a tanár azt sem tudja ki vagy és valójában pont le is sz*rja:D

és szerintem jól van ez így.


nyilván egy kis, 10 fős gyakorlati órán óhatatlan, hogy kiderüljön ki vag yés mire vagy képes, de azt pl nem mondanám "benyalja magát"nak, ha az egyik tanuló vágja a témát, hozzászól az órákhoz, ellenben azzal, aki tök fogalmatlan, el akar bújni, már ha egyáltalán bejár.

2023. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire előfordulhat, de kevésbé jellemző. A legtöbb szak elég nagy létszámmal indul és sok olyan tanár van akivel a képzés alatt csak egy szemeszter alatt találkozik az adott szakos hallgató, nehezebb benyalni mikor kb elveszik az ember a tömegben. Utóbbi időben amúgy is úgy tűnik hogy sok egyetemen állnak át online oktatásra amennyire lehet.


Ha vki nagyon eltökélt nyilván megoldhatja, de valószínűleg több a meló vele mintha simán megtanulja az anyagot.

2023. szept. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Van olyan óra, amin 150-en vagyunk, de nyilván volt már olyan is, ahol ez 300 volt. A tanárnak fogalma sincs, hogy ki kicsoda. Esetleg ha valaki mindig az első sorban ül és többször hozzászól, akkor lehet a tanár szimpátiáját elnyeri és megjegyzi a diák arcát, viszont ennyi. Itt nincs az, hogy minden évben ugyanaz a tanár tanít, és mindig tudsz neki pedálozni. Legtöbbször csak elveszel a tömegben. Nekem pl. volt már olyan órám, ahol 110-en voltunk, és én kb. mindig az 5. padsor környékén ültem, előttem alig ültek valamennyien, mindenki hátrább ült. Nem mondom hogy én voltam a legaktívabb hozzászóló, de nem is voltam passzív. Kb. 2 hónappal később az egyik óra elején megkérdezte a tanár, hogy ő már látott-e engem valaha. :D Szóval na, az ember elveszik a tömegben.
2023. szept. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahová én jártam egyetemre, nálunk közvetlenebb oktatók is voltak (főleg a fiatalabbak). Előfordult, hogy hallgatókkal iszogattak esténként, nappal kávézgattak velük stb. Teljesen szimpátiafüggő volt ez, én is volt, hogy söröztem tanárral, más tanárral meg nem volt olyan viszonyom. Valószínűleg ennek az volt az oka, hogy a mi szakunk olyan volt, mint egy kis műhely, a tanárok partnereket láttak bennünk, és semmi akadálya nem volt az ilyen jellegű kapcsolatoknak. De ez nem azt jelentette, hogy pofára osztályoztak volna, a követelményeket ugyanúgy teljesíteni kellett mindenkinek, nem is emlékszem olyanra, hogy egy hallgató vissza akart volna azzal élni, hogy adott esetben egy tanárral jóban volt. Ennek tényleg a műhely jelleg volt az oka, és szerintem nagyon is motiváló, ha egy tanár látja bennünk a partnert is. Eszembe nem jutott volna ezzel visszaélni.


Persze, ez nem azt jelenti, hogy mindenki ilyen volt, mert a legtöbb oktató ugyanúgy viselkedett, ahogy fönt leírták. Bejött, megtartotta az előadást és elment. De ezzel sincs semmi baj.


Összességében örülök, hogy ilyen egyetemre jártam, ha valaki kutatási témát keres, jobban el akar mélyülni az adott tudományterületen, akkor szerintem jobb, ha közvetlen stílusban megbeszélheti ezt az oktatójával, mint amikor személytelen "tömegjellegű" az egész.

2023. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!