Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet átiratkozni a...

Hogyan lehet átiratkozni a Ciszterci Szent Imre Gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én most vagyok 9-es de nyelvi szakos voltam, szóval 10-es lennék. A mostani iskolámat nagyon utálom, de anno nem vettek fel máshova mert nem lett jó a matek felvételim. Azóta járok magántanárhoz, és úgy vélem fejlődtem ebben a tantárgyban és megtudnék írni egy jó átvételi vizsgát.

A kérdésem az lenne (főként azokhoz akik ide járnak), hogy milyen az iskola? A tanárok kedvesek? Jó az osztályközösség? Van más is aki átvételi vizsgát tett?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



#katolikus #gimnázium #felvételi #közoktatás #ciszterci #Ciszterci Szent Imre Gimnázium
2023. szept. 16. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
A szüleid keressék meg az igazgatót, és kérdezzék meg.
2023. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Mi ezt tavaly megtettük, de elutasítottak, mondván teljes létszámmal működik az iskola, nincs plusz helyük. Valószínűleg ez az idén sincs másképp

Szerintem más iskolánál próbálkozz

2023. szept. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Csak úgy sajnos amúgy sem vennének át, valószínűleg minimum kitűnőnek kéne legyél
2023. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddig beérkezett válaszokat!


3-as. Igyekszem, hogy minél jobb legyen a bizonyítványom.🙂

2023. szept. 16. 22:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy jobb iskola simán elutasíthat helyhiányra hivatkozva.

Keress a képességeidnek megfelelő iskolát ami átvesz!

2023. szept. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
A Ciszterci Szent Imre Gimnázium igazgatójától már többször hallottam, hogy mostanában rengeteg (százas nagyságrend. de hogy most évente vagy havonta arra nem emlékszem) megkeresése érkezik ilyen témában (átvétel) de sajnos az osztályok így is rekord magas (35-39 fős) létszámmal üzemelnek, így nagyon nagyon ritka az alkalom, amikor át tud venni diákot.
2023. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Az iskola pedagógiai programjában le vannak írva az átvétel feltételei.


Innen érheted el: [link]


Ez vonatkozik az átvételre:


"Iskolánkat sokan keresik meg, hogy már meglévő osztályokba szeretnék beíratni

gyermekeiket. Számukra az átvétel szabályai a következők:

A szülő kérelmére, érvényes bizonyítvány benyújtásával az iskola igazgatója dönt a felvétel feltételeiről. Döntése előtt kikéri az igazgatóhelyettesek véleményét. Felvétel az adott osztályban rendelkezésre álló szabad férőhely terhére történhet. Szükséges hozzá a korábbi tanulmányok sikeres teljesítése.

A tanuló átvételére akkor van lehetőség, ha az általa tanult tantárgyak többsége megegyezik az iskolánkban tanult tantárgyakkal, illetve a különbség, valamint a tananyagban való esetleges elmaradás mértéke még pótolható. Az átvételkor figyelembe kell venni az átveendő tanuló magatartását, szorgalmát és a vele szemben alkalmazott fegyelmező és fegyelmi intézkedéseket.

Az érdeklődést egy beszélgetés követi a szülőkkel, a jelentkező diákkal és a választott osztály osztályfőnökével. A beszélgetés célja, hogy megállapíthassuk, képes-e bekapcsolódni a diák egy már meglévő osztály munkájába, illetve mely tárgyakból van szükség esetleg különbözeti vizsgára.

Ha az igazgató különbözeti vizsga letételéhez köti a felvételt, egyúttal azt is megszabja, hogy a beszámoltatás milyen formában történjen, szükség esetén türelmi időt hagy a jelentkezőnek.

A vizsga várható időpontját és tartalmát a felvételi döntéssel együtt közöljük a tanulóval.

Nagy lemaradás esetén iskolai javaslatra az igazgató évfolyamismétléshez kötheti az átvételt."

2023. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es! Hű! Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást! :)


És a többi válaszolónak is nagyon köszönöm!

2023. szept. 18. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!