Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontszámítás. (Érettségi...

Pontszámítás. (Érettségi pontok) *2 + többletpontok?

Figyelt kérdés

Ez azt jelenti, hogy ha pl. orvosira szeretnék menni, és leérettségizek kémiából emelt szinten pl. 93%-ra és biológiából is emelt szinten pl. 96%-ra, de a többi érettségim 3-as, 4-es, 458 pontot kapnék?(96+93)*2+80=458)

A 80 pont a 2 emelt érettségiért járna.


Ugye 2012-ben nem szűnik meg ez a számítási módszer? :)


Ha jól értelmeztem ezt a módot, akkor sokkal jobban megéri ahelyett, hogy pl. törit vagy matekot tanulnék, az emelt érettségikre készülnék, de azokra nagyon...


Köszi a segítséget! :)


2010. okt. 17. 20:42
 1/5 splnd ***** válasza:

x tantárgy %-a * 2

+

y tantárgy %-a * 2


96*2 = 192

93*2 = 186


192 + 186 = 378+80 = 458.


De meg fog szűnni, illetve 480 pontos helyett 500 pontos lesz.

És szerintem maradj a realitás talaján, és mondjuk azt hogy 80-85+%-ra emeltezel. De az egy szerintem sokkal járhatóbb út, ha felsőfokúzol valamelyik nyelvből, azzal legalább nem kell később foglalkoznod - és ugyanúgy 80 pluszpont - jelenleg legalábbis. Két természettudományi tantárgyból emeltezni nem a legegyszerűbb eset, de ha megvan az ambíciód, mázlid van, és az elkövetkezendő időszakot ilyen jellegű szakirodalom tájékán töltöd etc, akkor lehet 90+%-osat is írni.


Sok sikert :)

2010. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 splnd ***** válasza:
Mármint nem a számítási módszer fog megszűnni, hanem a jelenlegi 480-as "csoda" :) majdnem félrevezettelek.
2010. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a számítási módszer marad. én is ezzel felvételiztem. a középiskolás jegyeimet még csak be se írtam, csak az érettségi százalékokat. :-P
2010. okt. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. okt. 18. 12:59
 5/5 A kérdező kommentje:
kedves 3. válaszoló: hova jársz? milyen jegyeid voltak középsuliban? a többi érettségire tanultál, vagy csak arra, amit az egyetem kért? :)
2010. okt. 18. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!