Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2012-ben mennyivel emelkedhetn...

2012-ben mennyivel emelkedhetnek a ponthatárok ha az új pontszámítás vesszük alapul?

Figyelt kérdés

Én a Szent István Egyetem gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki szakára szeretnék felvételizni ahova idén 351 ponttal lehetett bekerülni. (Tavaly 341 ponttal)

Tudom ,hogy nagyon sok minden befolyásolja a pontszámítást de félek attól ,hogy az új 500 rendszer bevezetésével esélyem sem lesz bekerülni.

Elképzelhető ,hogy 20-30 ponttal is nőhet vagy akár a 400 is megközelíti?

Köszönöm a válaszokat.


2011. júl. 24. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Akár 70 ponttal is felmehet.

1/5vel csökkennek a helyek szal...

2011. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az az 1/5-öd pont nem a műszaki képzésekre vonatkozik, hanem a sok szirszarra. Bár nem ismerem ezt a szakot, eléggé műszakinak tűnik.
2011. júl. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

nem egy kimondott műszaki szak :D


speciel egyetlen echte műszaki tárgya se lesz ott a srácnak :D


tanuljál, mert 499 pont lesz a ponthatár!! én biztosan tudom, most kaptam a 2012. évi pontszámokat emailben de pszt!

2011. júl. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor érdemes lenne emelt szintű biológia érettségin gondolkodnom?

(Mert 11. vagyok jövőre kell felvételiznem, eddig úgy gondoltam duplázással van esélyem bekerülni.)

2011. júl. 24. 17:17
 5/8 anonim ***** válasza:
az idei ponthatárokba azért voltak durva szakok, hogy mennyire nőttek a pontok. nagyon is elképzelhető hogy nő 40-50 ponttal egy szak! sőt akár többel is. mindenki próbált taktikázni miszerint kevesebb a nyelvvizsga pont ezért csökkenek a ponthatárok...hát megszívtuk!
2011. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mindenképpen jól jársz, ha emeltezel vmiből, én is ezt tettem, most vettek fel ugyanerre a szakra a corvinusra.

jövőre még nagyobb hangsúlyt kap, sőt, ahogy számoltam, 2 emelt kell majd a max ponthoz, ha nincs a nyelvvizsga 40 pontján kívül egyéb többletpontja a jelentkezőnek, ami mér elég durva :D

2011. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nem a Corvinusra szeretnék menni hanem Gödöllőre. :)

Most már a Környezetgazdálkodási agrármérnökin is gondolkozom ahova most 329 pont kell (tavaly pedig 339)

2011. júl. 25. 18:49
 8/8 anonim ***** válasza:
anyadat 499ponTos ! XD HAT KIT VENNENEK FEL?????:) beijesztesz
2012. márc. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!