Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » T* mit mondanál annak a...

T* mit mondanál annak a tanárnak aki azt mondja neked, hogy nem kötelező ide járnod, de mégis mész iskolába?

Figyelt kérdés
2023. szept. 28. 06:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Bár nem én vagyok a #13-as, de erre válaszolhatok:


fű fogalma:

Tananyag melyik részénél vagytok? (valószínűleg annak megfelelően várja a tanár a választ erre a kérdésre egy dolgozatban)

Lehet egy fűszál, ami keskeny levelű, nem fás szárú, szálas, télen általában elpusztuló növény.

De a köznyelvben használatos a "fű" szó az ezzel a növénnyel benőtt területekre is, a pázsit, vagy gyep szinonimájaként.

Ha a témakör irodalom, akkor könnyen jelentheti régies, népiesebb nyelvezetben a gyógynövényeket (a.k.a. füvesasszony).

A kannabisz értelmében pedig pszichoaktív elemekkel rendelkező növény, a kender (általában indiai-, vagy hasznos-) megtermékenyítetlen, szárított virágzata. (Az, hogy régebben a vadkenderrel azonosították, hibás.)


paprikavirág latinul:

Vagy Salvia Splendens, vagy Salvia Nemorosa. Egyik a paprikavirág, másik a ligeti zsálya.

Bár mivel a "splendeo" jelenti a ragyogást, a skarlátvörös szín pedig igencsak ragyogó, inkább azt mondanám.


Bár arra már nem emlékszem, hogy Salvia Splendens, vagy Salvia Splendentia.

Sok apró szirommal rendelkező növényeknél szokás többesszámot használni, de erre azért most nem vennék mérget, ahhoz utána kéne néznem.


-------


Nos, fejből most csak ennyi ment. Ha további részletezés kell, szólj!

2023. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Tudsz hallás alapján zongorázni? Én igen...
2023. szept. 28. 10:10
 23/26 anonim ***** válasza:

Én is.

Énekórán megtanítottak mindenkit alap zongorázásra, valamint próbálták fejleszteni az abszolút hallást amennyire csak lehetett. Mi ebben a különleges?


(Bár én szeretek hangszeren játszani, főleg keletieken, így én külön is jártam guzheng, pipa, shamisen oktatásra.)

2023. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
5, 7es vagyok.Akkor ne járj be.Nem vagy tanköteles egy bizonyos kortól. A tanárnak meg ne szólj be mert igaza van így amiket leírsz.Csak bejársz melegedni.
2023. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok meleg.
2023. szept. 28. 13:44
 26/26 anonim ***** válasza:

Ez így elég kevés információ a szituációt illetően.


Én a felnőtt diákjaimnál volt már úgy (nagyon ritka esetben), amikor piszkosul kihoztak a sodromból (nem csinálták a feladatot, de közben ment a panaszkodás és a "semmi se jó itt" flegmázás), hogy azt mondtam ez a képzés nem kötelező, nem kötelező ide járni.

Ezután általában kicsit magukba néztek azért. Ha utána jöttek órára, akkor javult a viszony, de az külön jól esett, ha valaki bocsánatot is kért a viselkedéséért.

2023. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!