Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Spanyol nyelvet oktató gimnázi...

Spanyol nyelvet oktató gimnáziumok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2024 januárjában fogok felvételizni, és a tapasztalatotokat, tanácsotokat szeretném kérni! Olyan gimnáziumokat keresek, amelyek lehetőséget nyújtanak a spanyol nyelv tanulására, de MENEKÜLŐÚTKÉNT jelölném be azt az iskolát mert eddig nem találtam olyat.

Az eddigi iskolák amelyekről nem tudom, hogy milyen tudással vesznek fel: Váci Madách Imre, Budapest Szinyei Merse Pál Gimnázium. Ha valaki ide jár esetleg e kettő közül valamelyikbe az elmondaná, hogy milyen átlaggal, kb. hány pontos felvételivel stb. került be/lehet bekerülni abba a gimnáziumba? Sokat segítene C: .

Ezen kívül tehát, egy közepes vagy rosszabb gimnáziumot ( Budapest-Vác között, heti minimum 3 óra spanyol órával, 4,5-ös átlaggal és amellyel kb. egy 60 pontos felvételivel biztosan felvesznek engem) keresek.

Aki tud ilyen gimiket mondani annak megköszönném, mert nagy segítség lenne számomra a sok tanulás mellett. :)

Előre köszönöm annak aki tud nekem segíteni.



2023. szept. 30. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a Váci Madách Imre Gimnáziumban vagyok 5. éves végzős angol-spanyol szakon.

5 és 8. osztály között minden év végi bizimben kb 3-4-5 négyes volt. A felvételim összesen 62 pont lett (22matek 40magyar)

Én egyáltalán nem bántam meg hogy ide jöttem spanyolt tanulni, nagyon jó tanárok vannak, nagyon jó a közösség. Év végén teszem le a spanyol emelt érettségit majd ^^ Ha bármi kérdésed van amire esetleg tudok válaszolni írj rám

2023. szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha kéttannyelvű is érdekel, akkor a Kispesti Károlyi Mihály gimnáziumnak nézz utána. Ők kimondottan spanyolra vannak specializálódva.
2023. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, a Kispesti Károlyi Mihály gimnáziumot be fogom jelölni, de én kifejezetten gyengébb iskolákra gondoltam menekülőútként ha esetleg nem vennének fel sehova akkor tudjak hová menni. Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszaitokat!
2023. szept. 30. 18:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon megtalálod az ország összes érettségit adó intézményét, és jónéhány sulinál a korábbi évek ponthatára is szerepel. (Sajnos nem minden iskola tesz ki olyan ideiglenes listát, amelyből meg lehetne állapítani az utolsó bejutó pontszámát, illetve nem hozza nyilvánosságra a ponthatárt, ezért hiányosak a ponthatár adatok). Ebben tudsz szűkíteni területre, illetve egyéb szempontokra is. Ha a "Képzés típusa és oktatott nyelv szerint" melletti háromszöget lenyitod, bepipálhatod a spanyol nyelvet.

(Arra figyelj, hogy a szűrők között ÉS kapcsolat van, tehát ha több feltételt adsz meg, akkor csak azokat fogja találatnak kihozni, amelyek minden feltételnek megfelelnek!)

[link]

[Az idei ponthatárok még csak néhány iskola esetében szerepelnek benne, azoknál, amelyek a honlapjukon / facebook oldalukon nyilvánosságra hozták a ponthatárt. A többi suli esetén akkor tudjuk kezdeni a ponthatárszámítást, ha az Oktatási Hivatal kiadja az idei középfokú beiskolázási statisztikákat]

2023. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!