Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány év alatt van meg az...

Hány év alatt van meg az érettségi így?

Figyelt kérdés

Most végeztem el a sulit. Csak szakmát tanultam 3 év.

De szeretnék érettségizni ám a suli estin nem támogatja, úgy simán meg amúgy sem.

Olvastam, hogyha megvan 11 osztályom akkor levelezőn 1 év az érettségi nekem.

Ez így igaz? Csak 1 év így?

Egyébként a Nagy Lajos Gimiről van szó

Teljesen díjmentes ingyen van



2023. okt. 2. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szakmunkás bizonyítványomat beleszámították, és gyorsított esti gimnáziumban érettségiztem. Ez azt jelenti, hogy a szakmunkás bizonyitványra kaptam 1 évet. (maradt 3 év) ezt másfél év alatt tettem le . Fél év az 1 évnek számított. De nehéz volt, mert 1 éves anyagot sűrítettek be fél évre, és minden fél évkor volt írásbeli, és szóbeli. Ha buktál, akkor újra kellett járni azt a fél évet.

De kizártnak tartom, hogy sima esti 1 év alatt megtanulod az egészet. Egyszerűbb ha magát a sulit kérdezed.

2023. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

Hivatalosan kettő év, de arra van legális lehetőség, hogy az ember egy tanév alatt ketőt végezzen el. De ez még Albert Einstainnek sem sikerült. (Érettségi előtt, úgymond különbözetivel akart egyetemre menni de az ehhez szükséges vizsgája nem sikerült.)


Tehát nem törvénytelen, ha egy évig tart, de már eleve a két év is necces, mert a szakképző "egybetankönyve", amiben a közismereti tárgyak vannak, az köszönőviszonyban sincs a 9.-10.-es gimis anyaggal, szóval lénegében 4 év anyagát tanulod két év alatt. Ez még felezni necces...

2023. okt. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Én pesten a Dózsa Gyórgy Gimnáziumban érettségiztem úgy ahogy az első írta. fél év alatt végeztem el 1 évet. Így nekem a fodrász szakmunkás bizonyítványomat beleszámítva másfél évembe került. Sikerült leérettségiznem, ahogy a többieknek is.

Kettesnek mondom:

A szakmunkás bizonyítványnál, nem a szakmai tárgyakat vették figyelebe, hanem azt, hogy ott is volt a vizsgánál történelem, matek, nyelvtan, és irodalom vizsga. Ezeken az órákon ugyanazt tanultuk mint mások. Fél év alatt voltaképpen 1 évet belesűrítenek. Annyival volt más mint a nappali tanulóknak, hogy fél év alatt nincs felelés, nincs dolgozat stb. Minden félévkor volt 2 írásbeli dolgozat minden tantárgyból. Amit kaptál oszályzatot, az lett az adott év eredménye. Ha nem sikerült, és egyes lett, akkor volt lehetőség szóbelin bizonyítania , vagyis felelt. Ha ez sem sikerült,akkor azt jelentette, hogy az adott évet nem tudta teljesíteni. Tapasztalatom az, hogy igyekeztek mindig a tanárok, hogy sikerüljön. Nagyon butának kellett lennie aki megbukott. Az érettségi meg akkor volt mint a nappali tanulóknak. Voltaképpen velük együtt érettségiztünk. Ugyanazok a tételek, ugyanazokon a napokon. Az érettségi bizpnyítvány is ugyanaz mint a nappalisoknak. Nincs beleírva, hogy esti végezte el valaki. Én 33 évesen érettségiztem így le, és azon kívül, hogy sokan év közben lemorzsolódtak, akik maradtak, azok mind leérettségiztek.

2023. okt. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

>A szakmunkás bizonyítványnál, nem a szakmai tárgyakat vették figyelebe, hanem azt, hogy ott is volt a vizsgánál történelem, matek, nyelvtan, és irodalom vizsga. Ezeken az órákon ugyanazt tanultuk mint mások.

-Ja, mert 33 évesen érettségiztél, szóval akkor még volt komoly közismeret szakmunkásképzőben is. Én meg arról beszéltem, hogy ma már nincs. Azt rosszul mondtam, hogy egy könyv van, mert időközben szétszedték két kötetre: [link] De tényanyagban jóval kevesebb van benne, mint a gimis könyvekben, inkább képességeket próbál meg fejleszteni. És csak év végi jegyek vannak ezekből, vizsga nincs. Ezt követően a szakmai bizonyítvánnyal a fiatal jeletkezhet érettségire felkészítő képzésre, ahol a tanulmányi idő két év, 5. tárgynak meg elfogadják a szakmát.

2023. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!