Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemistak! Ev elejetol...

Egyetemistak! Ev elejetol fogva, orarol orara szoktatok tanulni? Vagy mikor kezdtek el?

Figyelt kérdés

Lehet hulye ovodas kerdes, de erdekel. 😆

Nekem 4 "vizsgazos" tantargyam van most, es mindegyik szobeli, tantargyankent kb 15 tetel.

Ilyen viszonylatban mar el kene kezdeni? 🥲


2023. okt. 2. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Otthon BSc-n bejártam órákra és megcsináltam a beadandókat. Ezen kívül zh-ra tanultam (nem a kis teszt izére, hanem az igazi zh-ra gondolok, ami félévente max 3-4 szer van, de inkább csak 2)

Viszaidőszakban tárgytól függően tanultam 1-7 napot. Minden vizsgám szóbeli volt, 1-2 kivétellel.

Sosem buktam meg.

Záróvizsgára sokat készültem tételenként 1 napot plusz 1 hetet.

5-ös lett a diplomám (TTK) és 4.3-as a kumulált átlagom.


Tehát szorgalmi időszakban megcsinálok mindent, ami kell ahhoz, hogy jó gyakjegyet vigyek vizsgára (készülök zh-ra, beadandót megírom). Vizsgaidőszakban készülök vizsgára és egy tárgyra mindig elég volt nekem egy hét. Volt olyan, hogy egy tárgyat (6kr) egy nap alatt megtanultam, 5-ösre vizsgáztam. Nehezebb tárgynál volt, hogy egy hét után 3-ast kaptam (igaz másnap mentem másik tárgyból 5-ösre)

2023. okt. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Saját és évfolyamtársak tapasztalatai (BME-VBK):


Csak zh-ra és vizsgára tanulni nem jó stratégia. Meg lehet úgy is csinálni, de nem feltétlenül marad meg belőle annyi, ami mondjuk a ráépülő tárgyakhoz kelleni fog. Illetve ha bármi közbejön, és nem tudod a közvetlen zh/vizsga előtti időszakot a tervezett tempódban miatta végigtanulni, akkor könnyen bukó a vége, vagy csak olyan jegy, amivel nem leszel elégedett. Nagyon sok évfolyamtársam vette lazára a szorgalmi időszakot, és meg is látszott rajtuk hogy a 7. és 14. héten, meg a vizsgaidőszakban vért hugyoztak. Ők hamar átálltak arra hogy ha nem is óráról órára tanul, de azért bőven tanul a számonkérésektől függetlenül.


Én magam is inkább tanultam minden héten valamennyit és nem csak vizsgára/zh-ra készültem. Így nem volt necces egy félév sem. 4.87 kummulált átlaggal végeztem és 5-ösre diplomáztam.

2023. okt. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fizika BSc és MScn. Órákon figyeltem, és vha volt házi megírtam. Különben ZHra nem annyira készültem, max pótZHra átnéztem az anyagot, ha a ZH nem 5ös lett. Vizsgákra pedig a jegyzetemet átolvatam gyszer kétszer s kijegyzeteltem a tételekte. Kb 2-8 nap per vizsga.
2023. okt. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3as vagyok, ja és így lettem mindenből 5ös.
2023. okt. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!