Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet hatékonyan kémiát...

Hogy lehet hatékonyan kémiát és biológiát tanulni?

Figyelt kérdés

Humán beállítottságú vagyok, de orvosira szeretnék menni, és emelt kémia-, és biológiaérettségit szeretnék tenni. Megvettem Berend Mihály biológiakönyveit és Villányi Attila kémiakönyveit. Hogy tanuljak, hogy végül 90+%-osra érettségizzek?


Bunkók kíméljenek, a többieknek köszi a segítséget! :)


2010. okt. 18. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én tavaly érettségiztem ezekből, szeptemberben kezdtem az orvosit :) Elmondom én hogyan tanultam:

Kémia: Bár csak középszinten csináltam, a Villányi könyv nagyon jó. Mivel nem volt tanár akihez fordulhattam, én csak ebből tanultam. Mindig megpróbáltam valamihez kötni az anyagot, ami az én életemben is előfordul. Pl. úsztattam már alkoholt vízen, tehát apoláris stb. Elég hülye példákkal, de legalább megragadt. Számolásokat meg gyakoroltam az előző érettségikből. Emelthez viszont lehet, tanári segítségre lenne szükség.

Biológia: a panemsulis biológia kp iskolásoknak, érettségizőknek könyvből tanultam, ahol nagyon ésszerűen le vannak írva a különböző témakörök, kifejezetten az érettségire specializálva.

Mindkét tantárgyban a lényeg az ésszerűség. Ezek logikus tantárgyak, a mindennapi életre alkalmazhatóak. A lényeg, hogy ne elvontan magold be a témákat, hanem logikusan értesd meg magaddal. Remélem tudtam segíteni :)

2010. okt. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
* mármint a tavaly, azt jelenti idén tavasszal :D
2010. okt. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

gratulálok!!!!!:)

mikor kezdted a felkészülést? hogy sikerültek az érettségik? :)

2010. okt. 18. 13:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm :) A biológiát 11.-ben, fakultációra jártam, a kémiával kicsit "linkebb" voltam, csak az érettségi év Januárjában. Mind a két tantárgyból 85%-osat csináltam (kémia lehetett volna 90 felett, ha nem nézek be nagyon csúnyán egy feladatot, amit előtte tudtam). Azt tanácsolom még, hogy ha lehet, a 11.es s 12.es év végi jegyeidet próbáld feltornázni, és figyelj a többi érettségire is, mert nekem nagyon sokat segített, hogy azokat is jóra csináltam (pl. az eddigi legnehezebb biológia érettségi volt a tavaszi). Sok sikert a felkészülésre, megkérdezhetem, hogy melyik egyetemre készülsz a négy közül? :)
2010. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiket beszereztél, azok elég jó könyvek:) Igaza van az elsőnek, mindkét tárgynál az a fontos, hogy megértsd, magolással nem sokra jutsz.

Az én tanácsom az, hogy miután megtanultál egy anyagot, utána oldj meg egy csomó feladatot. Ezzel jobban fog rögzülni az anyag:)

Bioszból pl. szerintem nagyon jó a "Nagy biológia feladatgyűjtemény" (vastag, rikító zöld színű:D), plusz érdemes megoldani az eddigi érettségi feladatokat.

Neten is találhatsz néhány hasznos dolgot:

[link] (Itt a leckék végén feladatok is vannak)

[link]

[link] Ez egy biológiai kislexikon, de van kémiásban is)

[link]


Kémiából pedig az ötösöm lesz kémiából című könyvet ajánlom:) Én még egyetemen is nagy hasznát vettem^^


Itt van még egy kémiás oldal: [link]


(Egy másodéves orvosis)

2010. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az elsőéves vagyok. Bárcsak én is kiírtam volna ezt a kérdést tavaly, ez a kémiás oldal nagyon jó! :)
2010. okt. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2010. okt. 19. 15:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is nagyon köszönöm! És sok sikert neked kedves kérdező!
2010. nov. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2010. nov. 13. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!