Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha egy tanárom...

Anonimous.01h kérdése:

Mit tegyek ha egy tanárom minden órán kritizál ?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom mit is mondhatnék. Van egy női német tanárom aki minden módon ahogy lehet megpróbál velem kibaszni. PL.: (T-tanár,) mutatok egy tipikus párbeszédet az órán, mondjuk beszélgetek barátnőmmel aki mellettem ül de ő a hangosabb

T-****! (*=én) Mégis mit képzelsz te magadról ?! Most azonnal ide ülsz elém az első padba ! A tanulmányi eredményeiddel szerintem figyelned kellene és nem pofázni ! (mellesleg eddig csak egy jegyem van de az is 4-es) de ez minden órán így van ez most nem tűnik olyan durvának de illetett már az alábbi szavakkal is mint az ''fogyatékos, idióta, analfabéta, nem viszed majd semmire,, és hasonlók. Van egy ilyen német felkészítőm amire azt mondta ma nem kötelező menni (csoportos) utolsó órában volt és én ott maradtam az iskolában ameddig megvártam a barátnőmet mivel neki angol felkészítője volt. Vége volt az német felkészítőnek és oda jött hozzám egy felsőbb éves aki velem jár erre a felkészítőre és mondta hogy Erika tanárnő behívatott én ezt az egész szituációt nem értettem és nem is mentem be hozzá. Holnap az első órám német lesz, mit csináljak ? 16L



2023. okt. 12. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a konfliktus hátterét, de ha valóban olyan jelzőket használ a tanárod, hogy "fogyatékos" és "idióta", az egyértelműen nem OK. Ha egy diákkal valóban probléma van, akkor is szakmaiatlan ilyen stílusban kommunikálni, és errefelé (pont Németországban élek és dolgozom több, mint 10 éve) egyetlen munkahelyen sem tolerálnák az ilyesmit.

Első körben azt tudom javasolni, hogy ne hagyj magadon objektív támadási felületet: ne késs el óráról, felkészülten menj be, kommunikálj kulturáltan és udvariasan - ami nem jelenti azt, hogy ne lehetnél asszertív. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, mert a mobbing/bullying problémakört kezelni nem egyszerű, még felnőtt embernek sem. Ha vagy olyan kapcsolatban a szüleiddel, lehet, hogy ők tudnának segíteni (akár abban is, hogy pl. másik csoportba kerülhess németből). Hogy valami konkrétumot is írjak: ha holnap ordítana veled, vagy megint bántó jelzőket használna, arra teljesen rendben van pl. egy olyan válasz, hogy "Előbbre vivőnek tartanám, ha a fókusz átkerülne a személyemről a konkrét problémára, és ha nyugodt körülmények között tudnánk ezt megbeszélni. Mikor lenne erre lehetőség?" / "Tanárnő, szeretném kérni, hogy ne használjon rám bántó jelzőket. Ha problémákat lát, ezeket jobbnak látnám nyugodt körülmények között megbeszélni, nem közönség előtt, és nem a tanórából elvéve az időt."

NE FÉLJ tőle. Elhiszem, hogy 16 évesen ez nagyon nyomasztó, de nincs akkora befolyása a némettanárodnak a későbbi sorsodra, mint azt esetleg most gondolod. Mindazonáltal kérlek, legyél nagyon intelligens, udvarias és nyugodt, akkor is, ha legszívesebben hozzávágnál egy cinikus beszólást, mert egy hierarchikus rendszerben, "alulról felfelé" másképp nem lehet hadakozni.

2023. okt. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi volt ma órán?
2023. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kiosztott hogy miért nem jelentem meg annak ellenére hogy ő behívatott (az egész csoport előtt), mondtam hogy nem erőszakolhatja rám. Erre kiküldött óráról.
2023. okt. 14. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!