Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Itt miért beszélnek le mindenk...

Itt miért beszélnek le mindenkit a Japán nyelv tanulásáról?

Figyelt kérdés
Párszor kérdeztem itt ez ügyben de több kérdésben is látom, hogy érdembeli válasz helyett inkább csak kritizálják a kérdezőt sőt biztatás helyett meg kötözködnek vele, hogy "lefogadom hogy semmikor se tudsz majd japánul beszélni, értelmesebbet is tanulhatnál mint német.." "meg inkább a saját anyanyelveden kéne tisztességesen megtanulni" mikor nem is ez volt a kérdés...ezt így kicsit jobban kifejtette. Mikor egy rossz szavam nem volt senkihez sőt nincsenek olyan céljaim vele mint tolmács lennék, egyszerűen hobbi szinten és időtöltés miatt. Olyat kérdeztem, hogy milyen iskolát ajánlanának e célból erre érdembeli választ nem kaptam csak folyamatos kioktatást és emiatt le is töröltettem a kérdést. Miért zavar másokat és miért kell ennyire kritizálni azt aki szeretne megismerni és tanulni új nyelvet? Sőt egyik kapott választól eléggé elment a kedvem de végülis nem neki volt igaza mert törölték hamar. Már félek bármilyen kérdést itt feltenni, mert mindenhol szinte belekötnek az emberek és a kérdésre választ meg persze nem kapok csak kéretlen hozzászólásokat. Sőt ezt nem csak a japán nyelvtanulás kérdéseknél látom hanem bármilyen nyelv tanulásnál, hogy "teljesen felesleges, nincs értelme" stílusú darabok.:(

2021. okt. 4. 18:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Aki nem a kérdésedre válaszol, azt le kell szarni. Sajnos vannak ezen az oldalon is rosszindulatú emberek szép számmal, őket meg kell tanulni ignorálni.


Abban viszont igazuk van, hogy a japán nyelv nem túl piacképes, de persze ha neked különleges céljaid vannak (például odaköltöznél), akkor persze, foglalkozz a nyelvvel, bátran!


Iskolát nem tudok, de szerintem a Youtube-on is találhatsz az alapokat bemutató videókat. Ezekhez persze nagy valószínűséggel angol nyelvismeret szükséges.

2021. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen a magyar habitus.
2021. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

csak mostanában egyre több az ilyen kéretlen válasz több féle kérdésnél is.

amúgy nincs különleges célom írtam is hogy csak hobbiként gondoltam és tudom hogy mennyire nehéz meg nem piacképes...engem ez nem érdekel.

2021. okt. 4. 18:57
 4/30 anonim ***** válasza:
10%

Mert csak akkor van értelme,hogyha ott élsz vagy örök hűséget ígért neked egy japán cég,ahol jól fogsz keresni és tutira felvesznek.

Illetve ha minden álmod társalogni velük.

De ez vele jár.

Tehát semmire nem mész halszagú pnanyalással.

2021. okt. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Tehát semmire nem mész halszagú pnanyalással.

Na már ezért jelentettem is válaszod, kulturátlan hozzászólás...

Komolyan hobbiként se engedi itt senki, hogy egy különleges nyelvet tanuljanak másokat? MIért fáj ez annyira?

2021. okt. 4. 18:59
 6/30 A kérdező kommentje:

Mert csak akkor van értelme,hogyha ott élsz vagy örök hűséget ígért neked egy japán cég,ahol jól fogsz keresni és tutira felvesznek.


Szerintem egy nyelvet nem csak ekkor érdemes tanulni..maga a tanulás és annak eredménye már örömet okozna sőt még ha sokáig is tartana akkor is. Ennek ellenére is egy csomóan tanulnak japánt vagy más nyelvet hobbiként mert kedvelik a nyelvet. Nem csak ezért érdemes tanulni szerintem...

2021. okt. 4. 19:02
 7/30 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, nem érted. Nem „nem engedik”, hanem arra próbálnak rávilágtani, hogy azt az energiát, amit a japán nyelvbe ölnél, ölhetnéd „értelmesebb” nyelv tanulásába is. Ott is meglenne ugyanaz a sikerélmény, mint a japánnál. Ráadásul a japánnál az írást is külön meg kell tanulni, annyi idő alatt már két európai nyelvet megtanulnál.

Mondjuk a nyers stílust én sem értem, de ez van, ezt kell szeretni.

2021. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
azt az energiát, amit a japán nyelvbe ölnél, ölhetnéd „értelmesebb” nyelv tanulásába is...viszont engem más nyelv nem érdekel ennyire mint a japán és tudom mibe fáj a nyelv tanulása. Más nyelvnél érezném ezt hogy feleslegesen tanulom pl.német mert nem érdekel és németbe úgyse mennék ki. Sok minden miatt választottam a japánt. Nem csak random válaszott nyelv de nem olyan szinten hogy egy nemzetközi tolmács legyek. Nem venne el energiát tőlem a japán.
2021. okt. 4. 19:12
 9/30 anonim ***** válasza:
13%

behalok, még mindig nagybetűvel nyomja, h. japánul.

meg ne sértődj már, de ez gáz, majd ha a szemedbe mondja más, akkor jussak eszedbe.

2021. okt. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
83%

Már az előző kérdésedre is válaszoltam, de egye fene, leírom itt is.


Hobbiból meg akarsz tanulni japánul, ami tök szuper! Kaptál válaszokat az ez előtti kérdésedre is, de behisztiztél azon, hogy az emberek leírták neked a valóságot. Attól még, hogy hobbiból tanulsz egy nyelvet, ugyanúgy időt és energiát kell belefektetni.


Ahelyett pedig, hogy akár most is japánul tanulnál, kiírsz egy ilyen tök értelmetlen kérdést, csak hogy sajnáltasd magad egy kicsit, meg hisztizz pár sort. 🤷‍♀️

2021. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!