Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudom megmondani ezt...

Hogyan tudom megmondani ezt egy atomról?

Figyelt kérdés
Honnan tudnám egyszerűen megmondani valamiről, hogy ionos, vagy atomrácsos, fémrácsos stb kötés van benne? Vagy ez benne van valahol a függvénytáblázatban? Kerestem, de lehet átfutottam rajta véletlenül

2023. okt. 15. 13:27
 1/2 A kérdező kommentje:
uh, házifeladatok kérdésbe akartam:/ bocsánat.
2023. okt. 15. 13:27
 2/2 anonim ***** válasza:
46%

Ionos csak vegyületeknél lehet, ha nem molekulák alkotják, és fix az atomok aránya (ellenpélda: pl. ötvözetek) akkor szinte mindig ionos.

Azonos anyagoknál ha fémek, akkor fémes, ha nemfémek, akkor atomrács vagy molekularács. A fémek/nem fémek-et egy lépcsőzetes vonal választja el a periódusos rendszerben, pontosabban a vonalnál lévőket szokás félfémeknek is nevezni. A grafit egy kivétel, illetve az atomrács és a molekularács sajátos kettőse (a síkok atomrácsosak, a síkok kötött fémes jellegű kötéssel)

2023. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!