Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános orvos képzés után...

Általános orvos képzés után hogy lehet szakosodni? Melyik mennyi idő?

Figyelt kérdés

Semmelweiset néztem főként de bármelyik másik itthoni egyetem is szóba jöhet.

Sajnos semmi konkrétat nem találtam a honlapon, mindenhol csak dokumentumok vannak amik mar jelentkezéshez kellenek.

Így mielőtt jelentkeznék egyetemre jó lenne tudni azért még ha messze is van hogy az első hat évet is elvégezzem



2023. okt. 21. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Általában 5. Vannak kivételek, pl. családorvos csak 3.
2023. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

úgy, hogy az ált. orvosi diplomáddal felvételizel rezidensi helyre. Ez nem csak a klinikákon, más kórházban is van. Általában adott évben meghirdetik, hogy melyik kórházban mennyi van, szakonként 2-3 szokott lenni, van ahol kicsit több, pl nagyobb kórházban, klinikán. Az is lehet, hogy egy sincs, ha abban az évben nincs hely. Tehát a szakosodás alatt dolgozol, és a szakképzési tervet teljesíted. Pl az enyém az oxiológia-sürgősségi orvostan, 5 évig tart, mint a legtöbb, és meg van határozva, hogy pl 2 hónap gasztró, 1 hónap szemészet, 10 hónap mentőzés, 1 hónao ITO stb van benne 60 hónapig. A saját osztályodból van benne a legtöbb.

A háziorvostan 3 év, a szív meg az idegsebészet 7 év asszem.

nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!