Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az állarorvosi képzés érdekeln...

Arnold277 kérdése:

Az állarorvosi képzés érdekelne, hogy ha minden igaz 5.5 év a képzés, utána kötelező e még szakosodni (szakállatorvos)? És mennyi idő pluszba a szakállatorvosi képzés?

Figyelt kérdés

2018. nov. 1. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, alapból csak 3 év munka után lehet elkezdeni. Az 4 félév, összes 1 milló ft körül van és nyilván nem minden nap van előadás, inkább olyan mintha levelező kepzés lenne.
2018. nov. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Az első totális hülyeséget ír. Előadás szinte minden nap van. Viszont sajnos lehetetlen az összesen megjelenni, mert asszem heti 3 boncoláson kötelező részt venni, emellett tanulni kell meg az egyetemen belül is van gyakorlat pl.

A képzés 5,5 év, utána szakosodni attól függ, milyen állatorvos mellé kerülsz, mennyire szívat. De nem kis idő.


Kell hozzá elhivatottság, kitartás és az elsőnek abban igaza van, hogy pénz. Pénz, pénz és pénz! De az életben kifizetődik. Nem mindegy, hogy cuki állatokat gyógyítasz vagy egy gyárban reszelsz egész nap. Sok proli közt.

2018. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És kezdetben szakosodás nélkül a sima állatorvosi diplomával is el tudok kezdeni akkor dolgozni igaz?
2018. nov. 1. 14:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok és hogy nem kell bejárni, azt a szakállatorvosi képzésre értettem természetesen.

De akkor leírom részletesen.

5,5 év mire megkapod a diplomát. Ebből az utolsó félév csak gyakorlati képzés. Ha felmész az egyetem honlapjára, akkor meg tudod nézni az aktualis mintatervet, azaz hogy melyik félévben milyen tágyakat kell teljesíteni. Nyilván be kell járni hiszen rengeteg a gyakorlat és szerintem sok előadás hasznos is (plusz van ahol van katalógus). Ha vegeztél az 5,5 évvel, megkapod az állatorvosi diplomát. Ezzel el tudsz helyezkedni kb bárhol a szakmán belül. Leghamarabb 3 év munkaviszony után kezdhetsz el szakállatorvosi képzésre járni, ez másoddiplomát ad. 4 félevesek a képzések, mindegyik fizetős és itt már nem kell minden nap 2 éven keresztül bejárni, hiszen emellett te rendesen dolgozol. De nem kötelező szakállatorvosi képzést csinálni. Viszont ha szeretnél akkor akár 20 évvel a diploma után is megcsinalhatsz egy szakállatorvosi képzést.

2018. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. nov. 1. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!