Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire szokták elolvasni a...

Mennyire szokták elolvasni a szakdolgozatot?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm a Doktori-t csinálja éppen, és mesélte, hogy mivel sok a szakdolgozat, és kevés a tanár, ezért nem igazán szokták annyira elolvasni a szakdolgozatokat.


Picit szomorú lettem, mert az alapszakos szakdolgozatomra nagyon büszke vagyok, életem egyik legprecízebb munkája, ennek ellenére lehet bele sem néztek olyan részletesen?


2023. okt. 23. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Büfészakokon lehet, de normális szakokon átnézik, sőt, a témavezető sem engedi rá írni a nevét minden sz@rra.
2023. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Nálunk volt akinek úgy tűnt alig néztek rá, míg más hat oldalas értékelést kapott.
2023. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Karfüggő. Nálunk alaposan átnéztek mindent.
2023. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet elejétől a végéig elolvasta. Ezt onnan tudom, hogy sok oldalra írt megjegyzéseket (pl h ezt jó lenne részletesebben, vagy hogy ez nem való ide stb), sok helyen a mondatszerkesztésbe kötött bele.
2023. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Egyszer, amikor kezem alá került egy szakdoli, akkor totál végigolvastam... Nem hagytam ki belőle egyetlen részt sem...
2023. okt. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyenek illúzióid. Konzulensként azért általában el szokták, mert a tanárra nézve is ciki, ha az opponens visszadobja, de opponensként pont emiatt nem erőltetik meg magukat, mert ha látom, hogy olyan ember a konzulens, aki figyel erre, akkor nagyjából rendben van.

Nekem volt olyan opponensi véleményem, amiről sütött, hogy a bevezetésén kívül egy betűt se olvastak el belőle, pedig -ellentétben az első válaszoló által leírtakkal- messze nem büfé szakon végeztem.

2023. okt. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2%

"Picit szomorú lettem, mert az alapszakos szakdolgozatomra nagyon büszke vagyok, életem egyik legprecízebb munkája, ennek ellenére lehet bele sem néztek olyan részletesen?"


Ez rád nézve szégyen hogy egy semmitmondó szakdolgozatot tekintesz életed munkájának / erre vagy büszke. Csinálj nemzetközi publikációt, plakátot, adj elő konferencián, írj könyvet, vigyél végig egy kutatást amire büszke lehetsz, de egy szakdolgozatra büszkének lenni...

2023. okt. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

Én a Külkeren végeztem, ott az volt, hogy beadtam a tanárnőnek a dolgozatot, hogy nézze át. Eléggé meg voltunk csúszva, nem igazán az én hibám volt, ők osztották be, melyik diák kihez kerül, és eléggé későn adták ki a neveket. Korrekt volt a csaj, mert tényleg elolvasta, mondott véleményt, hogy szerinte mit kéne átírni. Volt olyan évfolyamtársam, aki szombaton a lakásán konzultált vele, mert már annyira ki voltak csúszva a határidőből.

Viszont utána már nem vette a fáradságot, hogy még egyszer elolvassa. Az értékelésben ugyanazokat a kommenteket kaptam, amit előtte megbeszéltünk, és amiket már átírtam. A többiek is hasonlókat mondtak róla. Amúgy ötöst lett.

2023. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!