Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanár pikkel a gyerekre, mit...

Tanár pikkel a gyerekre, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A kisfiam btm-es, igen, tudom, hogy vannak vele problémák. Évekig hordtam pszichológushoz, gyógypedagógushoz, most is kap fejlesztést.

Eddig általában pozitívan álltak hozzá a tanárok, de most kaptunk egy új töritanárt.

Azzal kezdte első órán, hogy nála mindenki legalább 2 jeggyel rosszabb lesz, mint tavaly. Van egy sni-s kisfiú is az osztályban, neki minden órán elmondja, hogy meg fogja buktatni. De ha látja, hogy gondja van egy gyereknek, miért nem segíteni akar neki? Miért írja le az első héten? Ez egy általános iskola, nem történelem szakos egyetem.

A fiam tavaly 5 volt töriből, de sokat segítettem neki. Egyedül sajnos nem tanul, és már nagyon belefáradtam ebbe.

Olyan dolgokat kér ez a tanár, hogy valami borzasztó. Napra pontosan a csaták időpontját, adat halmazt, ami még emelt érettségin sincs. Van egy töritanár anyuka az osztályban, ő mondta, hogy már jelezte, hogy nem az általános iskolás anyagot kéri ez a tanár. Én is szóltam az ofőnek. Kértem, hogy ne mondjon nevet, de ezek szerint tanárok összetartanak, biztos felnyomott, mert most teljesen rászállt az én gyerekemre is, és vele is közölte, hogy nem fog átmenni. Amúgy minden anyagot átnéztem vele hármasnál jobbat nem adott eddig neki. Mondtam a gyereknek, ha hármas, akkor hármas, nem kell vele foglalkozni. Viszont ő nagyon érzelmi alapon működik, most már bejelentette, hogy ő nem is hajlandó törit tanulni, úgyis hiába, a tanár már októberben eldöntötte, hogy őt meg fogja buktatni. Nem tudom, hogy mit tehetnék, lehet eddig is kár volt szólni. Gondolom, ha bemegyek beszélni vele, csak még inkább olaj a tűzre.

Én nem értem, hogy ilyen emberek mit keresnek a tanári pályán? Azért megy oda, hogy megszivassa a gyerekeket? Kb minden nap megy itthon a bőgés, hogy ő nem akar iskolába menni, mert utálja a töritanárt. Már mondtam, hogy akár iskolát is válthatunk, de nem akarja, mert amúgy jó az osztály, szeret ide járni. A többi tanárral nincs gondja.

Tudom, hogy a gyerekben is van hiba, mindig mondom neki, hogy ne vegye annyira komolyan, meg azért készüljön, amennyire tud, ne legyen rajta fogás. De persze minden hiába. Teljesen tanácstalan vagyok.


2023. okt. 24. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Vannak olyan tanárok, akik abban hisznek, hogy "teher alatt nő a pálma", ergo többet várnak el, de ezt annak a reményében, hogy később, amikor valóban fontos ponthoz érnek el, ezt a megszerzett mélyebb tudást hasznosítani tudják.


A fiadra egyértelműen nem hat jól ez az egész dolog, szóval szülőként ilyenkor az a feladatod, hogy bemész a tanár fogadóórájára és elmondod neki, hogy ez az egész sokkal nagyobb problémát szül a gyermek esetében, mivel bmt-je van.

Nyugodtan olyanokat is hozzá tehetsz, hogy beszéltél már szakemberekkel is, érted, hogy miért akar szigorú lenni, de a szakemberek sem látják jónak, hogy így bánik a gyermekkel.


Másik oldalról pedig tényleg fel kéne venned a kapcsolatot egy szakemberrel, mivel amennyiben fixen 3-asokat kap csak a gyermeked, egyértelmű, logikailag lehetetlen, hogy ezekkel a jegyekkel megbukjon, ha ennek ellenére rápörög a témára és kifogásként használja fel, akkor inkább érezhető az egészben egyfajta "lustaság"/"menekülés a kötelezettségek" elől, ami teljesen átlagos az ebben a korban lévő gyermekek esetében, de ezt nem szabad engedni.

2023. okt. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Igen, kétségtelen, hogy ürügynek is használja a gyerek. De azt is tudom, hogy dicsérettel nagyon szépen lehet őt motiválni, ezért vagyok szomorú, hogy így áll hozzájuk ez a tanár. Valahogy ma már nem divat ez a fajta pedagógia, inkább a pozitív nevelést szokták szem előtt tartani. Nem értem, neki miért jó, ha minden gyerek utálja a tantárgyát?

Szakemberhez már nem nagyon tudom elrángatni a gyereket, mivel 13 éves. Évekig jártunk, és valahogy nem jutottunk előbb, most már nem is akar menni. Valahol ezt is megértem.

Eddig hármasokat kapott, de azért eddig tanult. Mondta is, hogy nincs értelme. Úgysem kap jobb jegyet. Redmentában írtak dolgozatokat, megnéztem, hát elég durva dolgokat kérdezett tőlük. Sok mindent tudott, alap dolgokat, amelyek benne vannak a tankönyvben, de sok olyasmit is kérdezett, ami szerintem túlzás.

Viszont ha most bedobja a sarokba a könyvet, félek, hogy még hármas sem lesz.

Már téma a továbbtanulás, és teljesen be van görcsölve, hogy így nem jut be a kiszemelt középiskolába. Már azt is mondtam neki, hogy nem baj, egy hármassal felveszik, gyúrjon a többi tantárgyra.

2023. okt. 24. 16:39
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

"Olyan dolgokat kér ez a tanár, hogy valami borzasztó. Napra pontosan a csaták időpontját,"


Neked a legmagasabb végzettséged 8 általános, hogy egy ilyet nehéznek tartasz? Egy átlagos képességű gyereknek az sem okoz gondot hogy másodpercre pontosan tudja a csaták időpontjait, nemhogy napra pontosan.


Másfelől ha csökkentett értelmi képességű a gyereked, akkor nem siránkozni kell és kifogásokat keresni, hanem elfogadni és beiratni egy kisegítőbe.


Üdv: egy professzor

2023. okt. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-as, hehe, nagyon vicces. Amúgy középiskolai magyartanár vagyok. Nem ismerem a történelem tantervet, de most megnéztem az Oktatási Hivatal honlapján. Hát ilyeneket nem kér a tanterv általánosban az biztos.

Amúgy, ha annyira okos vagy, akkor tudhatnád, hogy manapság már nincs kisegítő iskola.

Egyébként biztos voltam benne, hogy majd megjelennek a trollok, és közlik velem, hogy a gyerekem fogyatékos, szóval köszi, megvolt a napi.

2023. okt. 24. 18:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, mert ugyan tanárhiány van, de töritanárból még mindig van elég. Ha megbuktatja a fiadat, akkor érdemes független vizsgabizottságot kérni pótvizsgára. Annak érdemes lenne utánaérdeklődni - első körben az igazgatónál, negatív válasz esetén az Oktatási Hivatalnál, hogy kérhető-e független vizsgabizottság.

A gyerekem iskolája szerint nem, mert "félévi, év végi osztályozó, illetve a javítóvizsga osztályzatának megállapítása céljából" kérhető, azaz ha jegyek alapján lezárható, akkor nem. Szerintem meg igen, mert a köznevelési törvény felsorolja a tanuló jogai között, hogy " kérelmére – jogszabályban meghatározott eljárás szerint – független vizsgabizottság előtt adjon számot tudásáról," továbbá a 20/2012-es EMMI rendelet is úgy fogalmaz, hogy "A tanuló – kiskorú tanuló esetén a szülője – a félév vagy a tanítási év utolsó napját megelőző harmincadik napig, [...] jelentheti be, ha osztályzatának megállapítása céljából független vizsgabizottság előtt kíván számot adni tudásáról.", szóval szerintem alapesteben kérhető. 8700Ft.

Ez esetben a jegyek egyáltalán nem számítanak, a vizsgán elért eredmény alapján születik a jegy. Mondjuk hártány, hogy így az egész éves anyagot fejben kell tartani, témazáróra meg elég csak a témát, szóval nehezített terep.


Érdemes - lehetőleg a szülőknak közösen - az igazgatóhoz fordulni panasszal, ha az nem reagál érdemben, a Tankerülethez, Oktatási Jogok Biztosához fordulni, hogy a tanár jóval az elvárt szint felett követeli meg az anyagot.

2023. okt. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben igen, a gyermekben is van egy apróbb hiba. De önmagában ez elviselhető lenne. Ahogy olvasom, a töri tanárunk már cseppet sem az elviselhető kategóriába tartozik. Túlzásokba esik, ő a tipikus, "majd én megmutatom mi az a történelleeeeem!", és ezzel egyébként ügyesen el is riasztja ettől, az egyébként nagyon csodálatos tárgytól a diákokat.


Ezt szerintem érdemes jelezni mégegyszer, és drasztikusabb eszközöket is bevetni, mint a panasztétel, illetőleg a folytonos szekálás miatti feljelentés is szóba jöhet akár.

2023. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#7 Hozzászólásod nem kapcsolódik a tárgyhoz, kizárólagos célja hogy élvezhesd a csúfolódást. De sekély e kéj, tulajdonképpen a félelem táplálja, hogy nem vagy elég jó. Ami mondjuk valószínűleg igaz: a helyes nyelvhasználat összefüggést mutat az intelligenciával, és a "gyerekeid is gyenge képességű" meg a "magyar tanár" arra utal, hogy hát bizony vannak problémák... A dolognak két megoldása van, párhuzamosan is dolgozhatsz rajta. Az egyik, hogy legyél jobb helyesíró, meg egyebekben is kiváló. A másik, hogy legyél elfogadó másokkal, akkor a saját magadban meglévő problémák sem lesznek olyan ijesztőek.
2023. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi 8-as, a 7-esre nem reagálok, nem akarom etetni a trollt.

Most az történt, hogy a gyerek kijelentette, hogy majd azért is megmutatom neki, szóval elkezdett tanulni. Ennek a hozzáállásnak örülök, de nem tudom, hogy tényleg lesz-e eredménye, félek a csalódástól. A mostani tanórai vázlatban az szerepel, hogy felsorolta, hogy mikor melyik városban volt pestisjárvány a középkorban. Egyáltalán még csak ilyen fejezet sincs a tankönyvben! Évszám szerint kéne ezt nekik tudni? Én tényleg nem értem, hogy ennek mi értelme van.

2023. okt. 25. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem akarom idekeverni a politikát, de ez van ha nem fizetik meg a tanárokat. Nem lehet válogatni-->bárkit felvesznek-->minőség csökkenése.
2023. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos igazad van.

Bár őszintén belegondolva, az én gyerekkoromban is tele voltak az iskolák idegbeteg, gyerekeket szadizó tanárokkal. Akkor sem lettek kirúgva, a tanár feddhetetlen volt. És ezt nem azért mondom, mert én renitens diák voltam, mert elég jól tanultam, és a magatartásommal sem volt gond. Ennek ellenére sok olyan tanárom volt, aki valamiért kiszúrt akár engem, akár egy osztálytársamat, és ok nélkül szekírozott. A teljesíthetetlen követelményekről nem is beszélve.

Komoly reformok kellenének, de gond van a fejekben. És ez a tanár egyébként viszonylag fiatal. Nem is értem, miért gondolja, hogy akkor lesz ő jó tanár, ha minél több tudásanyagot lenyom a gyerekek torkán. Úgyis elfelejtik, inkább meg kéne szerettetni velük a tananyagot.

2023. okt. 31. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!