Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Abúzív, gyűlölködő tanár...

Abúzív, gyűlölködő tanár elleni pernek van értelme? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Értem ez alatt a szóbeli abúzust, hitelrontást vagy "szándékosan meg akarom buktatni" típust? (tehát nem zaklatás vagy erőszak) Lehet ezt bizonyítani? Milyen kimenetele lehet?

2023. okt. 24. 18:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Ez nagyjából ugyanaz a kategória, mint a munkahelyi mobbing, és hasonló okok miatt nehéz sikeresen perre vinni a dolgot. Ha a tanár jó választ nem fogad el egy dolgozatban, azt még meg lehet támadni (mert írásos nyoma van), de az összes többi bizonyításához tanúk vagy hangfelvételek kellenének. Tanúskodni ilyenkor jellemzően nem szokott senki, mert az emberek féltik a saját bőrüket, hangfelvételt készíteni pedig illegális a másik tudta és beleegyezése nélkül. Volt részem hasonlóban, és teljes mértékben megértem az indulatokat, de ha a tanárral (esetleg osztályfőnökkel, igazgatóval) való intelligens kommunikáció nem segít, akkor a legjobb, amit tehettek, az az iskolaváltás.
2023. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
56%
Ha van rá tényleges bizonyíték, akkor esetleg, de bizonyítékot nehéz szerezni
2023. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos én is azt tapasztaltam, hogy semmi értelme nincs.

Én azt gondolom, hogy próbálj meg békésen közeledni hozzá.

Esetleg bemehet anyukád, és megkérdezheti, hogy hogy tudna segíteni. Illetve megkérheti a tanárt, hogy próbáljon segíteni neked. Támadással nem sokra mész, mert ő van hatalmi pozícióban. Ha ez nem jön be, akkor nyelni kell. Nekem volt olyan tanárom, bármit tettem, hármasnál jobbat nem adott. Nem a világ vége. Ha valóban buktatni akar, akkor esetleg lehet kérni az igazgatótól, hogy másik tanár vizsgáztasson le év végén, de ez azért elég macerás. Ennek én is elejét venném inkább egy iskolaváltással.

Az ilyen tanár ellen csak akkor lehetne tenni valamit, ha kollektívan fellépnének a szülők. Gondolom nem csak egy diákkal csinálja ezt. Viszont az a tapasztalat, hogy nem fognak össze a szülők, féltik a gyereküket.

2023. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
63%
Magyarországon ezek nem szoktak sikeresek lenni, és sajnos te idegeskedhetsz és bukhatsz egy csomó pénzt. Azt tegyük hozzá, hogy a perek évekig eltarthatnak. Én ismertem olyat, aki már az egyetemet is elvégezte, mire a végére ért. Ha intelligensen nem lehet megoldani, a legjobb a váltás, egyszerűen ez nem ér ennyit. Sajnos munkahelyen is lehet később ilyen munkatárs, főnök... Az ember nem pereskedik, pereskedhet mindenkivel, és szerintem szóbeli abúzus miatt nem is éri meg, egyszerűen nem kell odafigyelni, magadra venni, sajnos az embernek meg kell tanulnia egy "páncélt" maga köré burkolnia, mert ritkán van olyan, hogy egy helyen mindenki mindig szuperaranyos és kedves, nyugodt ember, ezt egyénileg kell tudni megtanulni kezelni, de szerintem ez egy olyan folyamat, ami sokaknál úgy igazán csak az első munkahelyen kezdődik el. Ha nem érettségi tantárgy, hagyd annyiban. Ha érettségi tantárgy, érdemes iskolát váltani, mert azért a felvételi elég meghatározó, és az sem mindegy, hogy önköltségen vagy államin jut-e be az ember, plusz a lelkednek is jobb.
2023. okt. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
23%

"Sajnos az embernek meg kell tanulnia egy "páncélt" maga köré burkolnia, mert ritkán van olyan, hogy egy helyen mindenki mindig szuperaranyos és kedves, nyugodt ember"


Ez egy baromság. Ha mindenhol azt tapasztalod, hogy tiszteletlenek veled akkor elsősorban azon kellene elgondolkozni, hogy mi a kiváltó ok. Én például akár az iskolában, egyetemen, munkahelyen és a magánéletemben sosem tapasztaltam abúzust vagy tiszteletlenséget, ugyanis egy határozott személy vagyok aki nyílt a kommunikációra és megoldja a konfliktushelyzeteket.


A kérdésre reflektálva a pereskedésnek semmi értelme, ha egyéb módon nem tudod kezelni a nézeteltérést a tanároddal és gerinctelen módon csak pereskedni tudsz akkor még igazat is adok neki látatlanban. A feljelentgetés az a gyávák és életképtelenek eszköze.

2023. okt. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem az én történetem, de több ilyen videóba is belefutottam a youtubon, plussz a kommentek is iskolaváltást emlegettek. Elgondolkodtam, tényleg ez az egyetlen mód? Régen voltam iskolás, de gyerekeim még nincsenek, de ha lesznek, nem akarom, hogy ilyen megtörténjen velük. (Amúgy azt gondolom, hogy mindenhol nyelni a tiszteletlenséget és tűrni a bántást nem egészséges)
2023. okt. 25. 10:04
 7/26 A kérdező kommentje:
Egy komment volt, akinek az apja az ügyvéddel és papírral bement az igazgatóhoz idézve minden mondatát a tanárnak, ami állítólag már túlment az abúzuson. Onnantól az illetőt áttették egy másik csoportba, a nő befenyítve lett, de az illető sajnálja hogy nem lett belőle per, mert mással is megcsinálhatja.
2023. okt. 25. 10:07
 8/26 A kérdező kommentje:
Ez gondolkoztatott el, ha a gyerekem kerülne ilyen helyzetbe, biztos perelnék.
2023. okt. 25. 10:07
 9/26 anonim ***** válasza:
12%

Az ilyen felvetések mögött általában az van, hogy a diák a ludas valamiben...


Olyan nincs, hogy a tanár "meg akar buktatni". Ennek számos oka van, most nem akarom sorolni, de a fontosabbak, hogy a buktatást meg kell indokolni tanári értekezleten of és intézményvezető felé, az intézményvezető ráadásul nem is nagyon szereti ezt, mert rosszul mutat a statisztikákban. A központi iskola és tankerület felé ugyanis a bukások száma már az ő sara, neki kell tartania a hátát a felsőbb fórumok felé a bukási adatokkal... Úgyhogy ha egy tanárról elterjed a tanáriban, hogy buktatós, akkor azt előbb-utóbb pont ezért a felső vezetés kezdi ki. Úgyhogy ha egy tanár arra készül, hogy buktasson, azt nagyon körül kell járni és szakmailag meg kell indokolnia az igazgatója felé, és az igazgató a végsőkig elmegy, hogy a bukás elkerülhető legyen. Néha elég csúnya eszközökkel, csak ezeket a belső tanáris sztorikat a diákok nem látják.


Ez az egyik. A másik, hogy ha a tanár buktat, akkor van egy olyan kötelezettsége, hogy a pótvizsgára a diákot fel kell készítenie nyáron. Ezeknek a terhét sem szívesen vállalja egy tanár.


Úgyhogy ha egy tanár odáig jut, hogy "egy diákot meg akar buktatni", akkor ennek szinte 100%, hogy a diák az oka, a tanárnak önmagától ilyen gondolatai nincsenek.


Ez nem úgy megy, hogy bemegy egy tanár az osztályba, és kipécézi ezt meg azt a gyereket, hogy "ezeket megbuktatom csak azért is". Ennek a gondolata is életszerűtlen, már csak azért is, mert a tanárt alapból nem érdekli ennyire a ti nézőpontotok. Azaz nektek lehet, hogy a tanár téma valami kardinális kérdés, rajtuk rágódtok éjjel-nappal, de az ő szemükben nekik ez csak munka, bemennek, megtartják az órát, hazamennek és a családjukkal vannak, szabadidejükben élik az életüket. Senki nem gondolkodik azon, hogy "Pistikét márpedig meg fogom buktatni". Ez nevetséges.


De ugyanez igaz a többire is, önmagától a tanár nem fog elkezdeni abuzálni senkit, ha te beülsz normálisan az órára, normálisan viselkedsz, válaszolsz, ha kérdez, és megcsinálod, amit kér, akkor önmagától nem fog elkezdeni piszkálni és rosszindulatúan viselkedni a tanár. Egyszerűen nem érdekled ennyire.


Úgyhogy ha azt gondolod, hogy kipécéztek, annak a hátterében közel 100%, hogy az van, hogy magadban kell keresned a hibát. Számomra ezt erősíti a kérdésed stílusa is, mindig azok a gyerekek kezdenek el a jogaikkal és a többi hülyeséggel (tanár bánt engem stb.) jönni, akikkel állandóan csak a baj van a tanteremben. :D

2023. okt. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

9-es, azért írod ezeket, mert magadból indulsz ki. Igen, egy egészséges személyiség nem kezd ki egy gyereket csak azért, mert.

De sajnos elég sok zakkant tanár van.

Tény és való, hogy a gyerekek is tudnak zavaróak lenni. Ugyanakkor egy tanárnak túl kell tudni lépni azon, hogy pl. egy gyermek zizeg tanórán, nem buktathatja meg a magatartása miatt. A tudását kell értékelni. És nagyon-nagyon sok tanár van, aki a gyerek magatartása miatt szórja neki a rossz jegyeket. Ilyenkor persze lehet mondani, hogy rossz a gyerek, megérdemli. Azért ez csak részben igaz. Vannak életkori sajátosságok, és lássuk be, az, hogy 8-tól 4-ig csendben ülünk és figyelünk egy számunkra érdektelen tananyagra kamaszkorban azért nincs életkorra szabva. Ha egy tanár emiatt bosszúhadjáratot indít egy gyermek ellen, az nem igazán vall felnőtt személyiségre. Magyarán szólva is visszaél a hatalmával. Ráadásul a legtöbb gyerek úgy reagál rá, hogyha a tanár elkezd neki rossz jegyeket szórni, akkor feladja, ezzel persze még inkább adja a tanár alá a lovat.

Pedagógiailag teljesen helytelen magatartás, persze manapság lasszóval fogdossák a tanárokat, szóval senkit nem érdekel, hogy egy tanár ért-e a fegyelmezéshez, a gyermekpszichológiához stb.

Pályaelhagyó tanár vagyok, és egyetértek azzal, hogy alapvetően nem célja a tanárnak a buktatás. Őt is minősíti, hogy nem tudta a gyereknek átadni minimális szinten a tananyagot. De sajnos a legtöbb tanár nem így gondolja, tudom, mert sok ilyen beszélgetést hallgattam a tanárikban. Nem tanul, a gyerek hibája, közben meg le sem adták a tananyagot.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, egyetlen lehetőség, ha összefognak a szülők, petíciót írnak, és akkor kiteszik a tanárt. Gondolom nem csak egy-egy diákra pikkel. Sajnos erre nagyon ritkán van példa, mert a szülők féltik a gyereküket, ezért inkább nem mernek lépni.

Ezért sajnos akármennyire is igazságtalan, de az iskolaváltás a megoldás.

2023. okt. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!