Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van egy nagyszerű szakmám....

Van egy nagyszerű szakmám. Központifűtés és gázhálózat rendszer szerelő. A gond, hogy én nem tudom magamat ilyen szakmákban elképzelni. Érettségi előtt állok, és szeretném magamat egy más irányba képezni, levelezői egyetemen. Tudnál segíteni kérlek?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok. Olyan irányban tudnám magamat elképzelni, ami mellett abszolút tudok adni a kinézetemre, tehát nem szeretnék kétkezi munkát.

A kérdés, mik azok a szakirányok, ahol elég jól el lehet később helyezkedni? Hasonló jellegűekre gondolok mint a pszichológia, vagy irodai dolgok. Az sem baj, ha egyáltalán a szakmámat kéne továbbképezni egy irodai szintre. Mik a lehetőségeim, mihez elegendő a középszintű érettségi?



2023. okt. 25. 17:07
 1/9 A kérdező kommentje:

Fontos, hogy a matekkal nem szeretnék foglalkozni. Nem véletlenül gondoltam a pszichológiára. Bár elég sok a hiedelem, hogy nehéz vele elhelyezkedni Magyarországon.

A lényeg, hogy érettségi után szívesen mennék egyetemre, levelező képzésre.

Számomra tényleg fontos lenne, hogy abban jól el tudjak majd helyezkedni, és amiket felül is leírtam.

2023. okt. 25. 17:10
 2/9 anonim ***** válasza:
Az épületgépész technikus vagy mérnök lenne talán, ami a legközelebb áll ehhez a szakmához.
2023. okt. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mesélnél jobban az épületgépész technikusról? Ő a gyakorlatban mit csinál, és mennyire "matekos" és mennyire elméleti a munkája?
2023. okt. 25. 17:32
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván olyanokra gondolok, ami inkább elméleti, és nem okoz gondot, ha levelezőin teszem le.
2023. okt. 25. 17:36
 5/9 anonim ***** válasza:
2023. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A CNC programozó érdekesnek tűnik.

Van lehetőség levelezőin letenni, vagy ehhez is folyamatos gyakorlat szükséges?

Mennyire vannak megfizetve?

2023. okt. 25. 20:12
 7/9 anonim válasza:
100%
Hát ha van elég pontod, akkor mehetnél egyetemre. Választhatnál pénzügyi területet, például kereskedelem és marketing, vagy emberi erőforrásokat mert azok nem nagyon matekosak. Esetleg a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen közigazgatás szervezőt, viszont azt tudni kell hogy a közigazgatásban nem fizetnek 350-400 ezernél többet, ha nem vagy vezető. Egyetem nélkül irodai munkát nem nagyon fogsz tudni találni, de van rá lehetőség, hogy érettségivel elhelyezkedj, de azok nem túl jók.
2023. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Közgazdászaton belül a gazdálkodási és menedzsment ágazat mennyire húzós matematikai téren, és mennyire lesz nehéz ebben elhelyezkedni?
2023. okt. 26. 19:50
 9/9 anonim válasza:
Azt a szakot sajnos nem ismerem, úgyhogy abban nem tudok segíteni. Viszont a [link] oldalon meg tudod nézni a különböző szakok fizetését, és elhelyezkedési lehetőségeit.
2023. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!