Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egyetemen olaszt és angolt...

Ha egyetemen olaszt és angolt szeretnèk egyszerre tanulni, csak az angol-olasz tanàri szakon tudom ezt megtenni, vagy van erre màs lehetősèg is?

Figyelt kérdés
Csak mert külön làttam olasz szakot, ès külön anglisztikàt, de egyben a kettőt nem. Vagy egyszerre a kettőt is el lehet végezni?

2023. okt. 25. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen céllal tanulnád? Nem azért, hogy majd taníthasd is?
2023. okt. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Lehet egyszerre kettőt. A fő szakod mellé lehet minort választani, ami bármilyen szak lehet.
2023. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, tudsz-e már olaszul, ha nem, akkor minornál van kezdő szinttől is csoport. Angolnál nincs ilyen lehetőség. (Eltén.)
2023. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki nulláról kezdi az olaszt minorként, azt hogy kell elképzelni? Hány év alatt milyen szintre jut el belőle és milyen diplomát kap?
2023. okt. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4: minorként csak annyi van a diplomádban apró betűvel, hogy elvégezted a minort. Egyébként a főszakod van benne. Ez akkor is így van ha nem a kezdő, hanem a középfokról induló minor csoporban vagy. Ha jól tudom a végére B1-es szintig kell eljutni.
2023. okt. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5 folytatás:


Végére: 3 év alatt a diplomáig.


Amit nem tudok, az az, hogy nekik is van-e egy idő után egyéb olaszos óráik (töri, irodalom stb. ahogy a nem kezdőknek) vagy csak nyelvórájuk van.

2023. okt. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lehetőségeid:

1. Jelentkezel angol-olasz tanári szakra (5 év)

2. Jelentkezel angol vagy olasz alapszakra, és mellé felveszed a másik nyelvet minorba (3 év)

3. Jelentkezel az egyik szakra nappalin, majd következő évben a másikra levelezőn (mivel egy felvételi eljárás során csak egy helyre tudsz bejutni). Ez így elvileg 4 év lesz, de két szakot párhuzamosan végezni nem egyszerű, még akkor se, ha minimális átfedés van a két szak között.


Ha a helyedben lennék, és mindenképpen ezt a két nyelvet akarnám tanulni, akkor vagy az első vagy a második lehetőséget választanám. Az első előnye, hogy mindkét nyelvet kb. azonos mélységben fogod tanulni, plusz a sima nyelvszakhoz képest lesz egy tanári diploma is a zsebedben, hátránya, hogy 5 év. A második előnye, hogy rövidebb idő, cserébe a minorban tanult nyelv az messze nem lesz "egyenértékű" a főszakoddal.

Innentől már rajtad áll a döntés, arra viszont nyomatékosan felhívnám a figyelmed (sajnos sokan, akik nyelvszakra mennek, ezzel nem számolnak), hogy az egyetemen az angol és olasz szak messze túlmutat azon, hogy megtanítják a nyelvet.

2023. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"egy felvételi eljárás során csak egy helyre tudsz bejutni"

Marha jól szétbarmolták a rendszert, mióta én jártam egyetemre... Mi még felnőttnek voltunk tekintve, így ránk volt bízva, hogy mi fér bele az életünkbe meg mi nem, szóval hogy hány szakra vetetjük fel magunkat, meg hogy hogyan kombináljuk a szakokat, ha tanárok akarunk lenni (meg ha nem).

2023. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!