Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Továbbtanulás olasz egyetemen?

Továbbtanulás olasz egyetemen?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, tavasszal fogok érettségizni. Nagyon szemezek az Olaszországan (angol nyelven) való továbbtanulással, de egyszerűen annyira képlékeny és ambivalens infókat találok róla (gondolok itt főleg a tandíjra, egyéb pénzes témákra), ismerősöm/ ehhez értő tanárom pedig nincs akihez fordulhatnék.

Persze bőven beleásom még magam a kutakodásba, de azért megkérdezném itt is, van-e valaki aki kint tanul(t) ott vagy bármi más, mérsékelten közvetett módon belelát az ügybe és tudna nekem picit írni erről?


Ahogy írtam, leginkább a pénz témakörre gondolok, például valahol azt olvastam, hogy a család anyagi helyzetéhez képest igazítják a tandíjat, máshol ennek hírét sem láttam. (Számomra nagyon lényeges lenne!!)

Az ösztöndíjaknál több egyetemen is csak olyanokat láttam, ami bizonyos országokat érint (pl. háború által veszélyeztetetteket), magyarokra is vonatkozót nem. Létezik hogy nincsen ilyen a legtöbb helyen?

Teljes költséggel nem tudnám megoldani a dolgot, ezért érdekelne, milyenek a valós lehetőségek. (Konkrét egyetemek leírásával is segítenétek, akár válaszban, akár üzenetben)

Persze minden más mindennapi olaszországi egyetemista léttel kapcs. funfacttel is megdobhattok ha nagyon kikívánkozna valami:D


Na, reménykedem valaki magára ismer és tud válaszolni, ha pedig így lesz azt előre is nagyon köszönöm!



2022. szept. 26. 01:47
 1/10 anonim válasza:
31%
Hajrá!
2022. szept. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

EU-n belül az állami egyetemeket ingyenesen tanulhatsz. ÍGy keress rá, hogy hol van ilyen lehetőség.

Az persze könnyen lehet, hogy az idegen nyelven való oktatásra más szabályok vonatkoznak EU-n belül is....

2022. szept. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

[link]


Hátha még nem olvastad.

2022. szept. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
A tandíj változó és azért tanulj meg olaszul. Mert egy szó nem jut eszébe a tanárnak angolul, onnantól olaszul folytatja.
2022. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"EU-n belül az állami egyetemeket ingyenesen tanulhatsz"


??? Mármint EU-s állampolgárok ingyen tanulhatnak az olasz állami egyetemeken? Ha ezt akartad mondani, akkor oké, de tökre úgy hangzik a kommented, mintha az EU összes állami egyetemén ingyen tanulhatnának az EU-s polgárok szerinted, ami ugye nem igaz.

2022. szept. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz tanulni?
2022. szept. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5: mivel magyar a kérdező, és ezzel EU-s állampolgár, nyilván eu-sra vonatkozik.
2022. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 pszichológiát
2022. szept. 29. 21:13
 9/10 NTBS ***** válasza:
48%
Szerintem tanulj itthon.
2022. okt. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az itthoni továbbtanulás is opció nálam. A kérdésem viszont most nem erre vonatkozott:)
2022. okt. 10. 23:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!