Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Szegedi...

Mi a véleményetek a Szegedi Tömörkény István Gimnázium humán szakáról?Mennyire nehéz a latint tanulni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 26. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Jó tanárral, jó tanítási és tanulási módszerrel bármely nyelv elsajátítható.
2023. okt. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Én anno pont a latin miatt nem a humánra mentem. Ezek szerint ez még mindig megvan. A latin nyelv semmivel nem nehezebb, mint egy olasz vagy egy spanyol, de nem is könnyebb: ugyanazzal az idő- és energiabefektetéssel, amivel a latint megtanulod, pont képes lennél egy élő, és lényegesen használhatóbb nyelvet megtanulni.

Épp emiatt, ha most szeretnék a Tömörkénybe menni humán irányba, vagy egy nyelvi vagy az általános tagozatot választanám, és max. felvenném fakultációra a törit és/vagy a magyart. A latin nyelvnek, ha csak nem akarsz latin tanár vagy történész lenni, semmi gyakorlati értelme.

2023. okt. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Eszesnek és tehetségesnek könnyebb, butának és tehetségtelennek nyilván nehezebb vagy lehetetlen.
2023. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Kedves 2. válaszoló!

Én tanultam anno spanyolt,olaszt,illetve latint is,és a latin nyelv messze menően nehezebb mint az előbbi 2 nyelv.Feltételezem a válaszodból,hogy te nem tanultál latint, úgyhogy nem értem,hogy miért állítod azt,hogy nem nehezebb a spanyolnál vagy az olasznál.Miért írsz le olyat amiről fogalmad sincs?

2023. okt. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia! Én is humán tagozatos vagyok és nagyon szeretem. Nem mondom, hogy nem nehéz, de ha érdekel az irodalom/töri itt maximálisan megtanítanak a tanárok. Abszolút nem vagyok reál beállítottságú (gondolom te sem), úgyhogy egy kellemes csalódás volt találkozni a természettudomány tanárokkal, mert életemben először kedvet adtak bemenni órára.

A latinról annyit, hogy egy rendkívül művelt és összeszedett szaktanár tanít, aki ennek megfelelően MINDENT visszakérdez. Nem tűri, ha nem tanulsz óráról órára, tehát ez abszolút nem egy ellébecolós tantárgy (mint ahogy én először gondoltam).

Én nem bántam meg, hogy B-s lettem, remélem jövőre találkozunk. :)

nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úú az de jó lehet. Én hivatalosan nem tanultam gimiben latint, viszont teljesen magamtól megtetszett már első év tavaszi szünetjében (igazából már nyolcadik általánosban érdekelt), és könyvből magamtól tanultam. Sajnos nem tartottam ki mellette, de azért később is vissza meg visszatértem rá, egyszerűen tetszett. Most örülok, mert tudok már könnyebb műveket olvasni, vagy közepeseket is, ha van hozzájuk segítség.
nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!