Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegeden deák, ságvári,...

Szegeden deák, ságvári, radnóti vagy tömörkény? Tapasztalatokat, véleményeket! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval 8.-os vagyok és mindenképpen gimnáziumba szeretnék menni:) Színötös voltam eddig mindig általánosban:D Elsősorban nyelvi osztályokat szeretnék megjelölni!

Deákban az angol-magyar kéttannyelvűre gondoltam, Radnótiban angol v spanyol..Ságváriban francia kéttannyelvű (5 éves) , Tömörkényben spanyol kéttannyelvű:) Vélemények az iskolákról? Jók és rosszak is jöhetnek:D köszi előre is:)



2013. okt. 5. 15:04
 1/6 anonim válasza:

hmm vegyük sorba.:) egyébként én radnóti humános vagyok szóval a nyelvi képzésről nemtudok sokat:D

Deák kéttannyelvű- szerintem a deákban ez a legerősebb osztály,akik idejönnek hihetetlen jól megtanulnak angolul. Engem ide nem vettek fel :p

Radnóti angol/spanyol- itt jó szokott lenni a társaság az évfolyamról van pár haverom innen:) az egyetlen dolog ami nem tetszik benne (amiért nem jelöltem) h csak 2 évig tanítják a nyelvet tehát 10.-ben középfokúzol angolból/spanyolból aztán viszonlátásra többet nem is kell nyelv órára járnod..

Ságvári francia kéttan: a francia az egy gyönyörű nyelv,nagyon tetszik a hangzása. Ha itt kifogsz egy jó osztályt akk nagyon jó lesz minden:D de ha olyan h tele lesz sznobokkal meg hasonlókkal akkor nem a legjobb:D hallottam sok ilyet a ságváriról de alapjáraton egy erős suli:)

Tömörkény-spanyol: huh itt 0.évben heti 19 spanyol van:D de egyébként szokták szeretni:) a tömörkény az nagyon tanárfüggő h szeretnéd-e , bátyám idejárt spec angolra , a társaságot imádta de egy csomó tanárt belelökött volna a Tiszába:D


Ez a te döntésed, írd fel egy papírra mindegyik suli mellett az érveidet és ellenérveidet így könnyebb lesz!:) Én is így csináltam anno!! Sok sikert a felvételihez és majd írd meg h hova mentél:) puszi:*

2013. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is radnótis vagyok :)

A deáknak tényleg a kéttan a legerősebb osztálya ennyit tudok róla mondani, radnótiban angolon két csoportra osztják a társaságot és nagyon sok mindentől függ, hogy melyik tanárt kapja az ember. Tény, hogy általában itt a legjobb a közösség (bár én evvel vitatkoznék), és talán a követelmények sem olyan durvák, mint mondjuk mat-fiz-en. Spanyolról nem sokat tudok mondani, ugye idén indult az első ilyen osztály. Ságváriról hadd ne mondjak véleményt xd Na jó, Szeged második legerősebb iskolája, jó reál osztályokkal, de a franciát én elkerülném. Oda bárkit felvesznek, de komolyan. Volt osztálytársam szinte szín hármas volt nyolcadikban, mégis bekerült. A spanyol kéttanról meg nem tudom milyen . Hova jársz előkészítőre?

2013. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A radnótiba járok matek előkészítőre:)a spanyolon azért gondolkoztam mert ott ugye 4 évig rendesen tanítják az angolt:D angolon meg 2 évig emelt óraszámban..és nem akarom elhanyagolni mert abból vagyok a legjobb:p nem azért mert valaha is megfordult volna a fejemben hogy matek fizikára vagy spec matekra menjek tovább,hanem hogy az is jól sikerüljön,abból vagyok gyengébb:D humános beállítottságú vagyok:) mindkettőtöknek köszi a választ:D utolsó,milyen szakon vagy?:)akkor ságvári franciára engem is felvennének xdd de a központija jól sikerült a hármas tanuló o.társadnak?:D
2013. okt. 7. 14:39
 4/6 A kérdező kommentje:

bocsi összekeveredtek a soraim: *


A radnótiba járok matek előkészítőre:)nem azért mert valaha is megfordult volna a fejemben hogy matek fizikára vagy spec matekra menjek tovább,hanem hogy az is jól sikerüljön,hiszen abból vagyok gyengébb:D humános beállítottságú vagyok:D a spanyolon azért gondolkoztam mert ott ugye 4 évig rendesen tanítják az angolt:D angolon meg 2 évig emelt óraszámban..és nem akarom elhanyagolni az angolt mert abból vagyok a legjobb:p mindkettőtöknek köszi a választ:D utolsó,milyen szakon vagy?:)akkor ságvári franciára engem is felvennének xdd de a központija jól sikerült a hármas tanuló o.társadnak?:D

2013. okt. 7. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:
A Deákról tudok csak véleményt formálni. (Igaz nem kéttanos vagyok de az angolt emelt szinten tanulom.)A suli alapvetően nagyon jó nyelvoktatás szempontjából ( a második idegen nyelvvel is általában 10.-11. végére eljutnak középszintre a diákok), na jó igazából pár fura tanár által tanított tantárgy kivételével mindenből jó oktatás folyik. Ha nyelveket akarsz tanulni én csak ajánlani tudom. Nagyon jó osztály közösségek szoktak kialakulni, és meg kell említeni, hogy az évfolyamok is szoktak egymással keveredni és szinte mindenkit ismersz látásból.(igaz, hogy nagyon sok a diák és nagy az alapterület, de a szekrényeknél mindig szoktak találkozni az emberek.)
2013. okt. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó köszi szépen:)
2013. okt. 18. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!