Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bursa ösztöndíjnál mennyi...

Bursa ösztöndíjnál mennyi lehet az 1 főre jutó nettó jövedelem, amikor még kaphat a pályázó pénz?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal és testvéremmel lakok.

Anyu rokkant nyugdíjas, beteg.

Testvérem takarító munkakörben dolgozik.

Én kapok egy kis ösztöndíjat.

96.000 Ft az 1 főre jutó nettó jövedelem. Szerintem nagyon kevés. Szerintetek is simán beadhatom a bursa pályázatra a jelentkezésem? (csak kíváncsi vagyok mások milyen összegekkel adják be ezt)

Nem sajnálkozás képen, de nehezen hiszem, hogy valakinek ennél kevesebb.

Nem sok az az 5ezer Ft amit adnak, de úgy vagyok vele, hogy a semminél több és minden lehetőséget meg kell fogni, ha van.


2023. okt. 29. 23:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Jujj.. ez akkor is 5 ezer volt amikor én kaptam 2003ban. Érdekes hogy ezt nem emelték....



Add be nyugodtan.

2023. okt. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerintem is nagyon gáz, hogy képesek ennyi pénzzel kiszúrni az ember szemét, de a semminél még mindig több.
2023. okt. 30. 00:04
 3/20 anonim ***** válasza:
Hol olvastad, hogy még mindig csak 5000? Ugyanott van leírva az is, hogy ki pályázhat, stb. Egyébként meg semmi veszítenivalód vele, legfeljebb visszautasítják.
2023. okt. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2023. okt. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%

"Mekkora a támogatás és mennyi ideig lehet kapni?


A már jelenleg is felsőoktatási intézményben tanulók (A típus) havi 25.000 forintot kapnak összesen 10 hónapon keresztül a 2023/2024 tanév II. félévében és a 2024/2025 tanév I. félévében (összesen 250.000 Ft). Ehhez jön még hozzá a Minisztérium támogatási összege, amelynek az összegét jelenleg nem ismerjük.

Az érettségi évében állók vagy érettségivel rendelkezők (B típus) havi 25.000 forintot kapnak összesen 6 féléven keresztül legkorábban a 2024/2025 tanév I. félévétől (összesen 750.000 Ft). Ehhez jön még hozzá a Minisztérium támogatási összege, aminek az összegét jelenleg nem ismerjük."

[link]

2023. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#3

Hol olvastam?

A barátnőm tavaly pályázott és annyit kapott és rajta kivül mások is akikkel beszéltem.

Nem azt kérdeztem, hogy ki pályázhat, hanem hogy ez az összeg mennyire számít kevésnek, mert azt tudom hogy van egy összeg amit nem haladhat meg, azt viszont nem találtam meg, hogy mennyi az az összeg.


#4

Ezt megtaláltam, de azt nem hogy mennyi az az összeg amit az 1 főre jutó nettó jövedelem nem haladhat meg


#5

Jó nagy kamu.

Hol kapnak 25.000 Ft-ot?

Viccnek is rossz.

Több emberrel beszéltem, településtől függ. Az isten háta mögött kapott 1 fő 7.000 Ft-ot mivel olyan kis helyen lakik, hogy onnan baromi kevesen mennek egyetemre, de mindenki más a minimum 5.000 Ft-ot kapta.

De nem azt az összeget kérdeztem, hogy én mennyit kapok, hanem mennyi az az 1 főre jutó nettó jövedelem amit nem lehet meghaladni.

2023. okt. 30. 16:48
 7/20 anonim ***** válasza:

"mennyi az az 1 főre jutó nettó jövedelem amit nem lehet meghaladni"

Tökmindegy, mert úgyis annyit kell beírnod, amennyit papírokkal igazolni tudsz, kevesebbet nem írhatsz.

Nyilván attól is függ, hogy az adott településnek mennyi pénze van, meg attól is, hogy hányan pályáznak. Ha kevés pénze van a településnek erre, akkor csak a legkisebb egy főre jutó jövedelműek kapnak, ha több is, akkor mások is. Ha sokan pályáznak, akkor csak a legalacsonyabb egy főre jutó jövedelműek kapnak, ha kevesen, akkor a nagyobb egy főre jutó jövedelműek is kaphatnak ilyen ösztöndíjat.

2023. okt. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#7

Ez nem igaz!

Barátnőmnek direkt az ügyintéző mondtam, hogy a diákmunka pénzét ne írja be mivel 25 év alatti és egész jó pénzt kap, ami megdobja az összeget.

2023. okt. 30. 20:45
 9/20 anonim ***** válasza:
Elég undorító, hogy így olyanoktól veszik el a lehetőséget, akinek valójában nagyobb szüksége lenne rá...
2023. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ott inkább azt nézik, hogy több ember kapjon és így nem sok (5000 Ft jut)

nem nagy pénz. A lehetőséget nem veszik el, más is ugyanúgy pályázhat csak kevesebb pénz marad, de a mi városunkban nagyon régóta ennyi az összeg.

2023. okt. 30. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!