Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociális ösztöndíjnál akkor...

Szociális ösztöndíjnál akkor is le kell adni a jövedelemigazolásokat, ha úgysem kapok rá pontot? ELTE

Figyelt kérdés

Tudom, hogy több a jövedelmünk, és biztosan nem fogok rá pontot kapni. Az van írva, hogy ha nincs megfelelően igazolva, akkor nem adható rá pontszám.

Akkor jó úgy, ha nem adom le? (Annyival kevesebb papírt kellene összeszedni, egyszerűbb lenne.)

Viszont azt nem értem, hogy mínusz pontot is lehet kapni, tehát ha nem adom le, akkor 0 pontot kapok vagy -7-et? Mert az szerepel, hogy "nem adható pontszám", ennek akkor elvileg azt kellene jelenteni, hogy mínusz pontszám sem adható. De akkor meg hülye lenne az ember leigazolni, hogy mennyi a jövedelem a családban, hogy még mínusz pontot kapjon rá.


2023. aug. 26. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező leadni, pont azért mert mínusz pontot is kaphatsz rá.
2023. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Amennyiben valamely, a hatósági bizonyítványon szereplő személy státusza a hiánypótlás után sincs megfelelően igazolva, az egy főre jutó jövedelemre nem adható pontszám.


Ez szerepel a pályázati kiírásban, tehát szerintem nem kötelező leadni. Nem azt írják, hogy abban az esetben el lesz utasítva, csak hogy nem jár pont a jövedelemre.

2023. aug. 26. 16:08
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Minek írod ki a kérdést, ha a saját meggyőződésedtől ellentétes választ nem fogadsz el? Hiánypótlás során be fogják kérni a jövedelemigazolást ha nem adod le, de tégy ahogy jónak látod, nem az én problémám.
2023. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az égvilágon senki nem adná le aki tudja hogy úgyse kapna pontot akkor, ha ezzel ki lehetne kerülni a pontlevonást.
2023. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nyilván bekérik hiánypótlásnál, de ha akkor sem adom le, akkor mi van? Én ezt kérdezem.

Mert az alapján, ami írva van, úgy lehet érteni, hogy 0 pont. A -7 viszont logikusabb lenne.

Arra vagyok kíváncsi, hogy ha nem adom le, akkor csak simán -7 pontot kapok, vagy az egész ösztöndíjat bukom, mert elutasítják az igénylést.

(De ahogy azt már korábban is írtam, elvileg csak "nem adható pontszám".)

2023. aug. 29. 19:07
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Édes jó istenem.... nagyon remélem, hogy nem kaptál erre ösztöndíjat.

"Tudom, hogy több a jövedelmünk, és biztosan nem fogok rá pontot kapni." Akkor mégis mi a szent szarnak akar ösztöndíjat kapni, ha a jövedelmetek bőven meghaladja az összeget???? Miért akarod elvenni azoktól a lehetőséget/a pénzt akik meg igenis rászorulnak??? Úgy nem értem az ilyen embereket. Nem kevés pénz az, ami oda megvan adva, tehát valószínűleg nem szorulsz rá, ha nektek meghaladja. Mellesleg te biztos, hogy egyetemre jársz? Mi az, hogy nem adod le a jövedelemigazolást és akkor 0 pont?! Nincs ilyen. Szerinted akkor mi alapján döntik el, hogy rászorulsz vagy sem??? Az, hogy neked mondjuk van még 2 testvéred és nagycsaládosnak számítotok az 1 dolog. De ha a szülők elég jól keresnek és bőven fedezi a kiadásokat,akkor egyáltalán nem indokolt részedre a szociális ösztöndíj. Annyira eltudok képedni az ilyen embereken akik csak várják/várnák az ösztöndíjat.... de mire fel?!


Próbálj meg hajtani a tanulmányi ösztöndíjra. Hátra arra jogosult leszel átlag alapján. Ha a jövedelem meghaladja azt a bizonyos összeget, amit te is írtál nem vagy rá jogosult. Akkor sem, ha te nem írod be azt az összeget. Nem is értem minek töltötted vele az idődet.

2023. okt. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom neked miért fáj, ha más kap ösztöndíjat. Én is elítélem például az olyanokat, akik átjelentkeznek a nagyszüleikhez, hogy kapjanak pénzt. De nekem csalás nélkül ítélték meg az ösztöndíjat. Nem értem miért gondolod azt, hogy te jobban meg tudod ítélni, hogy kinek mennyi jár, amikor erre minden egyetemnél egy bonyolult pontrendszer van.
nov. 9. 11:45
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Mert leírtad,hogy nem írod be az összeget.

Akkor szerinted az nem csalás???

Mi az, hogy tudod hogy több a jövedelmetek és akkor nem írod be?! Semmivel nem vagy különb mint aki a nagyszüleihez jelentkezik be!

Hálisten nem tőlem veszed el a pénzt, hanem azoktól akik oda járnak ahova te.

Ha több a jövedelem, akkor több a jövedelem, tehát nem szorulsz rá.

nov. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Arról nem beszélve, hogy ennyi erővel akkor senki nem írja be a összeget, meg csak a felét írja be, aztán mindenkinek jár vagy mit gondolsz?!


Nem véletlen van egy határ, amit ha meghaladsz akkor nem vagy rá jogosult, , vannak olyanok akiket egyedül nevel pl. egy beteg szülő, nem él a szülője vagy bármi akiknek a jövedelmük nem éri el az összeget ténylegesen (és nem azt csinálják, hogy nem írják be) na tőlük veszed el a pénzt.

nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Továbbra sem értem ezt az óriási felháborodásodat. Azt viszont látom, hogy nem érted, amit írtam.

Tudtam, hogy a jövedelem eléri azt az összeget, ami felett már a maximálisan levonható 7 pontot vonják le. És a kérdésem arra vonatkozott, hogy csinálhatom-e azt, hogy nem adom le a jövedelemigazolásokat, így levonják a 7 pontot (lehetek milliárdos is, akkor sem fognak ennél többet levonni, mert ez van meghatározva a pontrendszerben), vagy 0-t adnak, mivel az volt írva, hogy "nem adható pont", és a -7 pont is pont, vagy mindenképpen le kell adni, mert különben elutasítják az egészet.

Egyébként meg nincs olyan, hogy "nem írom be", mindenképpen meg kell adni, hogy mennyi az egy főre jutó jövedelem, meg olyan sincs, hogy kevesebbet írok be, mert ahhoz, hogy kapjak rá (pozitív) pontot igazolni kell.

Azt írtad, hogy nem vagyok különb, mint akik csalnak, hát, de igen, mert én nem csaltam, ezt is írtam az előző válaszomban.

Nincs összeghatár, ami felett nem jogosult valaki, hanem ponthatár van, amit ha valaki elér, akkor kap.


Szóval megnyugodhatsz, leadtam minden papírt, kivéve egyet, amire még amúgy kaptam volna pár pontot, szóval tulajdonképpen kevesebb pénzt kaptam, mint amennyire jogosult vagyok.

Menj, keresd meg azokat, akik tőlem vettek el pénzt a csalásukkal!?!?!!?!!!

nov. 10. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!