Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tisztelt Olvasók! A kérdésem...

Tisztelt Olvasók! A kérdésem a Markmyprofessor.com nevű internetes fórumra vonatkozóan lenne. Lehetnek-e jogi aggályok abból, ha többször is negatívan értékelek egyazon oktatót, még ha nem is részletezem konkrétan a pontozásom okát?

Figyelt kérdés
Többször is értékeltem egy két tanárt az oktatói hozzáállásuk alapján. Ezeket a véleményeket jelentették, pedig nem ütközött a felhasználói feltételekbe (valószínűleg azért, mert negatív volt) a pontozásuk. Nem volt célom visszaélni az értékelési rendszerrel, hanem objektív véleményt szerettem volna kifejezni a tapasztalatból megítélt negatív értékeléssel.

2023. okt. 30. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

"Lehetnek-e jogi aggályok abból, ha többször is negatívan értékelek egyazon oktatót...?"

Azt nem tudom, de nyilván maga az adott tanár is láthatja, hogy hogyan értékelik őt ott, és ha kiderül, hogy te vagy az értékelő (nem tudom, hogy ki tud-e derülni, rég jártam arra), akkor az azért már csak tudat alatt is befolyásolni fogja őt veled kapcsolatban...

2023. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Érdemes lett volna elolvasnod:

"Útmutató az értékelés irányelveihez"

2023. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

-Az irányelv szerint amit tennem kell: Írj véleményt az oktató tanítási képességeiről, kommunikációs készségéről, a követelményszintről, a feladatok típusáról, és a tárgyalt témákról. Ennek nem tehettem eleget, ugyanakkor a szintén kommentár nélküli, moderált felpontozások meg láthatóak.


-Azok a kommentárok, melyek az alábbiakat tartalmazzák, törlésre kerülnek:


Trágárság, durvaság, nyíltan szexuális tartalom

Derogáló megjegyzések a tanár vallásáról, etnikai hovatartozásáról, fizikai megjelenéséről, mentális vagy fizikai képességeiről.

Utalások a tanár szexuális életére (szexuális célozgatás, szexuális orientáció, vagy egyéb szexuális megjegyzések)

Állítások arról, hogy a tanár bizonyos diákokat vagy diákcsoportokat favorizál másokkal szemben, vagy épp diszkriminálja őket.

Állítások arról, hogy a tanárt kirúgták, ki fogják rúgni, felfüggesztették vagy próbaidőn van.

Állítások arról, hogy a tanár illegális tevékenységeket folytat vagy folytatott (pl.: drog használat).

Olyan website-ra való hivatkozás, ami nem tartozik közvetlenül az oktatott tárgyhoz.

Bármilyen információ, ami alapján azonosítani lehet egy diákot.

Bármilyen információ a tanárról, ami nem található meg az iskola honlapján, és valaki ennek segítségével az iskolán kívül kapcsolatba léphet a tanárral.

A tanár családi életével kapcsolatos megjegyzések.

Vádak, miszerint a tanár magát értékeli, vagy kollégái értékelik őt.

Magyar vagy angol nyelvű megjegyzéseken kívül minden más nyelven írott megjegyzés.

2023. okt. 30. 21:44
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Buta proli
2023. okt. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4. válaszoló: Ezt most kérdezed, vagy mondod? Legalább írásjelet használj mielőtt lepontozlak.
2023. okt. 31. 14:08
 6/12 A kérdező kommentje:
A 4. Válaszadótól elnézést kérek. Szerintem én érthettem félre valamit. Privát üzenetben nyugodtan megoszthatná, hogy mi a személyeskedő hangvételének az alapja.
2023. nov. 1. 02:15
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Tudom ki vagy és ki az oktató.

Beszélni fogok vele.

2023. nov. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Beszélj vele :D. De ő nem pszichológiát tanít.
2023. nov. 1. 14:02
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ki mondta, hogy azt tanít?
2023. nov. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Írd le a monogramját akkor :D.
2023. nov. 1. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!