Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy nagyon sok...

Miért van az, hogy nagyon sok kitűnő tanuló rossz központi felvételit ír?

Figyelt kérdés
Például ismerek egy lányt aki végig kitűnő volt a központija mégis csak 47 pontos lett (összesen). Ez miért van? Nem sokára felvételizik a lányom úgyhogy picit izgulok helyette is mert jó gimibe akarunk menni:/

2023. nov. 3. 16:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Izgul, kapkod.
2023. nov. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Izgalom, sokk...


Az unokahúgom kitűnő tanuló (és sportoló), az osztályában osztályelső volt, mégis 49 pontos központit írt tavaly... egész egyszerűen pánikrohamot kapott, remegett, beszélni is alig tudott a kislány, amikor kijöttek és az anyja felhívta telefonon ....


Leblokkolt.

2023. nov. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

A kitűnő tanulók többsége azért kitűnő tanulók, mert a következő mérföldkövet tudják mindig jól megugrani. Viszont ha már az adott anyagrészen túlvan, akkor a korábbiakkal már nem foglalkozik annyit. Ezzel szemben a központin bármit kérdezhetnek 8. osztályig bezárólag az anyagból. Arra viszont nem lehet konkrétan készülni (bár a korábbi évek feladatsorai azért jó támpontokat tudnak adni, ha azokat megoldjátok).


Ezen kívül még lehet az izgulás is akadályozó tényező.

2023. nov. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A fent leírtakat azzal egészíteném ki, hogy az általános iskolák között nagy különbség van. Az egyik iskolában a kitűnő tanuló a másikban csaknhármas.


Néhány kitűnő tanuló elbízza magát és nem gyakorolja a felvételit feladatokat.

2023. nov. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
A korábban már leírtakon kívül nálunk annak idején azok a kitűnő tanulók írtak rosszabb felvételit, akik mindig csak magoltak. Nyilván nem minden iskola "hagyja" az ilyen tanulóknak, hogy kitűnők legyenek, mivel vannak, akik tényleg csak értelmezés nélkül betanulják az anyagot, visszamondják, de szinte nem is fogják fel. A felvételi viszont sokkal inkább kompetenciaalapú, és ezek a gyerekek nem tudják jóra megírni. Persze, a típusfeladatok begyakorlásával sokat el lehet érni, de aki tényleg csak magolni tud, az pl. az érettségin is van, hogy nagyon alulteljesít a középiskolai tanulmányaihoz képest.
2023. nov. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert gyenge iskolába jár, sajnos én is ilyenbe jártam aztán pofára estem, hogy mennyi hiányosságom van a gimibe
2023. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert valami selejt iskolába járt, de iskolánként teljesen eltérő a kitűnő szint.


Egy borsodi cigányfaluban már akkor kitűnő lesz valaki ha a nevét helyesen le tudja írni, míg a Fazekasban akkor sem feltétlen ha fejben leintegrál egy függvényt. Nyilván az előbbi elvérzik egy központi feladatlapon annak ellenére hogy "kitűnő" az utóbbi pedig 95%+ eredményt ír

2023. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csak szimplán nem gyakoroltak eleget rá. Olyan feladattípusokkal, amik a felvételi feladatsorokban szerepelnek, az iskolában szinte egyáltalán nem találkoznak a diákok és ha valaki sose látott egy adott típusú feladatot, akkor stresszhelyzetben nem biztos, hogy rá fog jönni hogyan kell megoldani.
2023. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

A felvételit direkt elég nehézre állítják össze, hogy tényleg csak a legjobbak írják meg jóra, az átlag pedig közepesre. Ezert sír minden évben szülők ezreinek a szája, mert nem értik hogy az ő színötös csemetéjük miért "csak" 45-48 pontot ért el, miközben olyannagyonokosak. Azt nem értik, hogy a felvételi az nem egy dolgozat vagy az érettségi, hanem egy határhúzó feladatsor, aminek az elsődleges célja a jókat is alaposan megszórni.


Ja, és a kitűnő tanulóság NEM a zsenik kiváltsága, hanem azt jelzi, hogy az adott tananyagokat szépen elsajátította valaki. Példa: nálunk általánosan anno a 24 főből 10-11 kitűnő tanuló volt évekig. Ha visszanézem hogy ki merre haladt, a többségük egy érettségiig jutott el, talán 5-en lettek diplomások (és volt aki messze nem volt kitűnő, de diplomája lett). Én pont nem írtam felvételit, mert hatosztályosba mentem, de emlékeim szerint az én volt osztályomat is alaposan megszórta.


Ebben semmi szégyen nincs, erre való.

2023. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%
Kb egy perc jut egy feladatra. A gyerekek nem gépek. Senki sem tudja befejezni. Nem is szokott maximális körüli pont lenni a központin.
2023. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!