Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért utálják a távokatást?

Miért utálják a távokatást?

Figyelt kérdés
2023. nov. 4. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Kik?
2023. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

attól függ kik, én diák szemmel le tudom írni mert egy év általánosom és gimim is rá ment

eltekintve attól h rohadtul egyedül vagy bezárva kb mindennap a tanulás része sem a legideálisabb. Egyébként ha lenne egy jól megcsinált rendszer működhetne, de ehhez a kisebbek nem elég önállóak. Egyetemen jól tud működni, előtte nem biztos.

Lássuk, rohadtul nehéz figyelni a tanárra zoomon keresztül mikor próbál valami felületre jegyzetelni írni valamit tábla gyanánt. Mindenkinek vannak azon a tantárgyak amik nem érdeklik, tudják esetleg, hogy nem kell a jövőben számukra. Na ezekre egyáltalán nem figyeltünk, ha beadandó/dolgozat volt úgyis netről írtuk/irták sokan, vagy elkérték mástól. (tisztelet a kivételnek)

Természetesen később megszívtuk, mert mikor újra bejártunk alig volt valamin tudásunk az anyagból.

Van akinek nem ment úgy a tanulás, hogy nincs folytonos számonkérés vagy hasonló amiért érezte, hogy tanulni kell. Itt igazán előjött, hogy magának és nem a tanárnak tanul a diák.

Sok tanár (bár respect h megoldották hirtelen ahogy tudták) igazán csak teremben tud tanítani. Nincsenek egyszerűen módszerei online hogy figyeljen a gyerek, hogy legyen jobb a tanulás úgymond. Én igazán sajnáltam azokat az idősebb tanárokat is, akik alig értettek a számitógéphez, google classroomhoz, zoomhoz és hasonló oldalakhoz, és heteket töltöttünk azzal, hogy próbáltunk segíteni, és hogy megszokjuk hogy működik vele a dolog.

Összességében amúgy az a nagy baj h a diákok egy része leszart sok sok dolgot és nem foglalkozott vele, így meg igazából hát na nem a legjobb. Jó tudom órán az iskolában is van ilyen, de az más h hónapokig egy feladatot ha elküldött a tanárnak.

Igazából jobb lett volna a helyzet, ha nem ilyen hirtelen történik, és esetleg mint a tanárok van ideje hozzászokni, megtapasztalni és a diákoknak is. Ha kialakult volna jó rendszer akkor jobb lett volna, de tudom hogy ez nem volt lehetséges.


Ja meg úgy gondolom, hogy így jól és mindenből vagy csak igazán szorgalmas diák vagy nagyon stréber tanul. (vagy aki belátja, hogy maga miatt fontos)

2023. nov. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk hibrid oktatás van és nem mondom, hogy utálom, mert tényleg van előnye is, de sokszor követhetetlen az előadás technikai problémák miatt. Az oktatók 90%-a nem ért az informatikához, így ha valami gond van, jobb esetben azzal megy el 10-20 perc az órából, hogy próbálnak telefonos segítséget kérni, rosszabb esetben lesz@rják a dolgot, tartják tovább az órát, akik online vannak azok pedig így jártak (és persze ilyenkor az adott előadás felvétele is használhatatlan).
2023. nov. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!