Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Már teljesített tantárgyból...

Már teljesített tantárgyból fel tudom újra venni csak az előadást?

Figyelt kérdés

Nem voltam felkészülve az egyetemre, nem úgy sikerült a 2. félév ahogy akartam, szóval úgymond újra akarom járni. Debreceni egyetem, ha ez számít


Van egy olyan tárgyam amit teljes egészében teljesítettem, meg van egy, amiből csak az aláírást szereztem meg, de a vizsga bukó. Ezekből a tárgyakból nem igazán szeretném újra felvenni a gyakorlatokat, de az előadásra be akarnék járni. Lesz vajon erre lehetőség?



nov. 8. 02:03
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Már teljesített tárgyat nem lehet újra felvenni. Ahol a gyakorlat meglett, de a vizsga nem, ott mindenképp kénytelen vagy az előadást felvenni, különben nem tudsz belőle vizsgázni. Mivel a gyakorlat megvan, ezért azt már nem kell (és persze nem is tudod) felvenni.
nov. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon az egyetemi előadásokra szabad a bejárás. Nincs ilyen, hogy csak az előadást vagy a gyakorlatot veszi fel a hallgató.
nov. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vizsga bukó, akkor vagy felveszel egy vizsgakurzust (nincsenek óráid, csak vizsgára mész) vagy teljesen újra felveszed a tantárgyat. Ez azt jelenti hogy ahol előadás és gyakorlat is van, ott mind a kettőt újra fel kell venni. Nem tudom a Debreceni Egyetemen hogy működik a rendszer, de majdnem teljesen biztos vagyok benne hogy ha pl. van matek órád, akkor nem külön jegyet kapsz elméletre meg külön jegyet gyakorlatra, ergo az egyiket nem tudod felvenni a másik nélkül. Nekünk a neptun nem is engedi csak az elméletet vagy csak a gyakorlatot felvenni
nov. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Még egy olyan opciót tudok elképzelni (ha van fizikailag hely, mert volt olyan órám, ahol nem volt), hogy megkéred a tanárt, hogy engedje meg, hogy beülj.
nov. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!