Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri biomérnöknek tanulni?

Megéri biomérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

nov. 14. 21:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Itt első sorban megbecsülés, karrier lehetőség, fizetés szempontjából értem.
nov. 14. 21:02
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem vannak tőle sokkal megbecsültebb szakmák
nov. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetoen akik a mérnokok között jól keresnek azok az info, villamos, mechatro triobol kerülnek ki jórészt. Talan még ezek után a gepesz a jó a sorban. Tobbi már sok esetben kérdéses, és nehéz jól fizető állást kifogni, mivel azokhoz a cégekhez nagy a verseny és minden évben nem is kell nekik új ember.
nov. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A biomérnök képzés igazából egy biotechnológiára specializálódott vegyészmérnök képzés. Az a fő gond ezzel a két szakkal, hogy szakmán belül a potenciális munkahelyek száma limitált. Míg az ipar szinte minden cégében alkalmaznak gépész- és villamosmérnököket, addig bio- és vegyészmérnököket csak egy töredékükben. Ha tehát végzés után biomérnökként megcsípsz valahol egy jó álláshelyet, akkor viszonylag jó fizetésed lehet, de sajnos nincs garancia arra, hogy ez rövid időn belül sikerül. S mivel az iparban önhibádon kívül is el lehet veszíteni egy álláshelyet cégbezárások vagy profilváltás miatt, lehet, hogy pár év múlva megint keresgélhetsz elölről. Különösen ha csak egy adott lakhely közelében jó neked, akkor bizony lutri, hogy találsz állást. Ha budapesten élsz, talán nem olyan nagy a kockázat, mert rengeteg a vegyész- és biomérnököket is foglalkoztató cég, de vidéken bizony könnyen kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy 20 km-en belül tartósan nem találsz szakmán belüli állást.
nov. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Biomérnökként valszeg ugyanott fogsz elhelyezkedni, mint egy vegyészmérnök. Iparban, gyártó területen, esetleg laborban. Konkrétan amire a biomérnök specializálódik, abban nagyon kevés az álláslehetőség. Ha vegyészmérnöki poziban helyezkedsz el, kezdőként a nettó 350-et kell megcélozni, 2-3 év tapasztalattal nettó 400-450. Nyilván egy informatikusnak, aki pár év alatt nettó 800-as fizut érhet el, ez kevés. Egy tanárhoz képest sok.
nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Info, mecha és villamos trióval lehet a legjobban keresni ez igaz, szerintem nem a fizetés a legfontosabb. Ha biomérnök leszel nem fogsz éhel halni, szép kényelmes életet fogsz élni.


Én vegyészmérnök BSc-t (BME) végeztem és gyógyszervegyészmérnök MSc-t (BME). Vegyészet választását nem bántam meg. Egyetem alatt gyakornok voltam az egyik legnagyobb gyógyszercégnél (bekerülés: beszéltem az egyik egyetemi tanárral, megadott egy elérhetőséget, írtam egy emailt, pár napra rá egy rövid interjú a jövőbeli feletesemmel, egy hétre rá kezdtem is a munkát, BSc 5. félévében kezdtem ott a munkát). Végzés után rögtön átvettek teljes állásra és kb 4 évet dolgoztam ott teljes állásban. A fizetésből szép kényelmes életet éltem. 2022-ben mentem el a cégtől, mert külföldre költöztem (házasság miatt).


Volt pár bios haverom is, neki se volt nehéz elhelyezkedni. Aki egyetem alatt cégnél dolgozott, végzés után rögtön átvették őket teljes állásra. Aki nem dolgozott egyetem alatt az 1-2 hónap keresés után talált állást. Igaz kevesebb vegyesz/bios kell mint a triosból valamelyik, de kevesebb is végez. A szakma iszonyatosan bonyolult és sokrétű, ha jól kitanulod a szakma bizonyos szegmensét (pl gyakornokság alatt) akkor megbecsült ember leszel a cégen belül.

nov. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!