Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri biológusnak tanulni?

Megéri biológusnak tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a biológiát és jó is vagyok belőle, emelt érettségit fogok belőle tenni. Mindig is laborban szerettem volna dolgozni és kutatni ezért a biológus és a biomérnöki szak tetszik.

Azt halottam, hogy jobban el lehet helyezkedni biomérnökként. De a biomérnökivel az a baj, hogy nem vagyok annyira jó matematikából.

Ha biológusnak tanulnék, akkor szeretnék doktorit szerezni belőle (vagy legalábbis tovább tanulni, mint az alap 3 év) szóval úgy csak találnék munkát magamnak nem?



2020. jan. 27. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor éri meg ha igazán ezt szeretnéd. Annyit fog érni a diplomád, amennyit beleteszel az egyetemi évek alatt. Ezalatt azt értem hogy minden lehetőséget ki kell használni, már az első évtől fogva. Napi szinten ezzel kell foglalkozni, keresni azt hogy mi áll a legközelebb hozzád, milyen irányba szeretnél tovább menni. Kutatásokba becsatlakozni. A biológia szak nagyon szerzeágazó csak akkor leszel sikeres benne, ha konkrétan betudsz határolni egy irányt, hogy te mivel szeretnél foglalkozni.
2020. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat

Igazából engem a genetika érdekel szívesen segítenék a meddő pároknak

2020. jan. 27. 16:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem is bátran fogj bele, de csak akkor ha valóban érdekel. Én már mesterképzésen vagyok, hasonló érdeklődéssel mint te, de nagyon szeretem. ;)

2020. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen. Én is még egyetem előtt sok szakirányról nem is tudtam hogy létezik, vagy hogy pontosan mit jelent.

Nagyon sok irányba van lehetőség specializálódni, de ha igazán érdekel, és lelkes vagy, akkor csak ajánlani tudom.

Én jelenleg mesteren vagyok, és bioinformatikával foglalkozom. (Bioinformatika: biológiai eredetű adattömegeket elemez/feldolgoz stb.)

Genetikával jól el lehet lenni, sok mindennek az alapja, illetve sok területen jól jön. Engem is első sorban genetika érdekelt/érdekel.

Sok sikert!

2020. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!