Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen számológépet lehet...

Ilyen számológépet lehet érettségin használni?

Figyelt kérdés

Grafikus számológép.

Iszonyat nagy segítség lenne, ha lehetne.

Meg másik, hogy hogyan ellenőrzik érettségikor? A tanár végigjár, hogy milyen a számológéped még az elején? Vagy ha nem megy végig az elején, hanem közben láttja meg akkor érvényteleníthetik az érettségimet vagy akkor már nem?


[link]



2023. nov. 19. 19:20
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
iskolafüggő
8 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet, csak nem programozható ÉS nem grafikus számológépet használni, amiből a legjobbak a Casio FX-991cex és a TI 30X-pro. De az FX-991cex egy hajszállal jobb, szóval vedd azt. Fontos a cex (és nem az ex vagy es plus) verzió, mert ez utóbbi (angol/amerikai) verziókból kivettek funkciókat az amerikai egyetemek nyomására. A cex verzió okosabb és magyarul is tud.
2023. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Valaki tud küldeni egy linket a tényleges jogszabályról? Mert én nem igazán találom csak ilyet: [link]

"– képes-e a különböző matematikai segédeszközök (függvénytáblázat, zsebszámológép) célszerű alkalmazására; a mindenkori tárgyi feltételek függvényében, azokkal szinkronban a matematikai eszközökkel való problémamegoldásban a programozható számológép, a grafikus kalkulátor és a számítógép használata fokozatosan követelménnyé válhat."

2023. nov. 19. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

A jogszabályt nem tudom most megkeresni, de itt van egy komoly cikk a témában:


[link]

2023. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

Ne jogszabályt, hanem gerincet keress... Az érettségi nem arról szól, mit simliskedsz össze, hanem arról, mit tanultál meg.


Ne használd és kész... Ha meg 3,5 évig tettél magasról a tanulásra (matek), akkor meg vállal a tetteid következményét!


Am meg közismert: csak 1soros, nem programozható szgépet lehet használni. Mondjuk, ha megnézed az érettségi sorokat, talán még ott is szerepel...

2023. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jézus ennyire azért nem lehetsz ellenszenves. Sose tettem a matekra, kitűnő tanuló vagyok, mindig is az voltam, ilyen számológép nélkül is. Viszont rettenetesen parázós vagyok, ezzel meg tudnám magam nyugtatni, hogy helyesen tudom. És igen, tudom, hogy ez van a köztudatban, de sehol sem láttam jogszabályt róla. Szépen is megfogalmazhatsz egy véleményt, úgy, hogy azt sem tudod kivel beszélsz.
2023. nov. 19. 19:57
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Ha jó tanuló vagy, de stresszes, akkor ne a géped fejlesztésével, annak illegális mivoltával biztosítsd be magad, hanem sokkal inkább célszerű lenne a stresszkezeléseden dolgozni.

Hatékonyabb, és jövőbe mutatóbb megoldás lenne.... Ne feledd, lehet, most megúszod a matekot, de akkor majd ott lesz a következő megpróbáltatás, ahol szintén eljön ugyanez a döntési helyzet... És egyszer annyira közel fogsz járni a tűzhöz, hogy meg fogsz benne égni.

2023. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
A vizsga leírása tartalmazza, amit megtalálsz a követelmény mellett. Nem használhatod.
2023. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm elolvastam. Kötözködésnek fog hangzani, viszont ott sem írják, hogy olyan számológépet ne lehetne, ami kirajzolja a függvényt.
2023. nov. 20. 02:17
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy - kérdéstől picit elrugaszkodva - most őszintén, szerintetek ezt ki fogja ellenőrizni?


Szerintem senki, valahogy nem tudnám elképzelni, hogy valaki egy kinyomtatott listával járna, hogy ezek a számológépek megengedettek/tiltottak, hirtelen végig nézné azt a rengeteg típust és "ahha úgy tudtam ezt nem használhatod!"

2023. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9. A felügyelő tanár ellenőrzi és köteles megszakítani a vizsgát, ha szabálytalanságot talál. Egy grafikus számológép eléggé feltűnő. Nem érdemes kockáztatni.
2023. nov. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!