Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire lehet használni a chatgpt...

Mire lehet használni a chatgpt legálisan?

Figyelt kérdés

Szóval például képes, egy szakdolgozathoz szakirodalmat gyűjteni?


Esetleg ti, hogyan használjátok?



nov. 21. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
8%

A ChatGPT-t legálisan sokféleképpen lehet használni, például:


1. **Kutatási célokra:** Segíthet tudományos kutatásokban, szakdolgozatok vagy értekezések elkészítésében. Bár nem helyettesíti a szakirodalmi kutatást, segíthet információk gyűjtésében és ötletek adásában.


2. **Kreatív írásokhoz:** Segíthet novellák, történetek, versek vagy egyéb kreatív szövegek írásában.


3. **Tanulásra és oktatásra:** Segíthet nyelvtanulásban, tanulási folyamatok támogatásában vagy akár nyelvi gyakorlásban is.


Mi, a fejlesztők és a platformok, amelyek a ChatGPT-t használják, különböző módon alkalmazzuk:


- **Termékfejlesztés:** A ChatGPT-t fejlesztési célokra használják, például az alkalmazások vagy eszközök fejlesztése során, hogy emberi-szerű kommunikációt biztosítsanak.


- **Kutatás:** Számos területen alkalmazzák kutatásokhoz, például a mesterséges intelligencia fejlesztése, a nyelvfeldolgozás vagy a gépi tanulás területén.


Fontos megjegyezni, hogy bár a ChatGPT segíthet az információgyűjtésben és ötletek adásában, mindig fontos ellenőrizni és megerősíteni az információkat más forrásokból is, különösen akkor, ha tudományos vagy szakirodalmi munkát készítünk. A ChatGPT nem helyettesítheti a hivatásos szakértelmet vagy az alapos kutatást.

nov. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi csetgépété, de én a gyk felhasználókat kérdeztem nem téged :D
nov. 21. 19:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg, hogy tud-e szakirodalmat ajánlani? Lehet, hogy olyan a témád, amihez nem nagyon tud, vagy éppen pont olyan, amihez lehet. Szakirodalmat Google keresőben, könyvtárak online katalógusában is kereshetsz címszavak alapján is, ezek is legálisak. Szakirodalmat mindenképpen érdemes több oldalról megközelítve is keresni, baj nem lehet belőle. Leírni viszont egyiket sem fogja, főleg a mostanában gyűrűződő szerzői jog botrányok miatt, bár megpróbálni mindent lehet. Azt tegyük hozzá, hogy csak kb. 2022-ig frissített az adatbázisa. Én amikor írtam szakdogát, még nem volt chatgpt, de nem nagyon akart válaszolni most a témámban, végül nagy nehezen kidobott 3 nevet, hát egyiket sem használtam annak idején fel. Szerintem ne akarj erre támaszkodni.
nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!