Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden tanár, aki filozófus...

Minden tanár, aki filozófus is, literálisan idióta? A filozófusok mind idióták?

Figyelt kérdés

Ismertem már ilyen tanárt, aki történelem-filozófia szakos volt, és egyébként nem csak gimnáziumi és egyetemi tanár volt, hanem filozófus, történész és régész is volt. Ezt egyébként tanította is.


Nem értettem igazából többször, amikor filozófiáról beszélt. A Buddha, Szókratész, Platón, Arisztotelész, Ciceró, Marcus Aurelius, Kung Fu-ce, Jézus, Mórus Tamás, Spinoza, Aquinoi Szt. Tamás, Nietzsche, meg a többi. A gondolataikat sem tudtam sok esetben teljesen megérteni, amikor mindezekről beszélt. Nagyon, de tényleg borzasztóan bonyolultan is tudott ez a tanár fogalmazni.


Mi értelme van ennek?


A filozófusok idióták? Én nem értem teljesen, amiről beszélnek.



nov. 21. 23:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán a filozófia komoly tudományág, vagy csak egy büfészak, amit nagyon könnyű elvégezni, és az a lényeg, hogy minél érthetetlenebbül tudj beszélni?
nov. 21. 23:51
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy te valamit nem értesz még nem jelenti azt, hogy a másik idióta. Ezt most mondhatnám bármire, nem vagyok filozófus és nem is értek hozzá.
nov. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük sorra a problémákat:


1. "Nem értettem igazából többször, amikor filozófiáról beszélt."

Az, hogy TE nem érted, nem az Ő hibája.


2. "A gondolataikat sem tudtam sok esetben teljesen megérteni, amikor mindezekről beszélt."

Lásd 1. pont.


3. "Nagyon, de tényleg borzasztóan bonyolultan is tudott ez a tanár fogalmazni."

Ez sajnos a filozófia velejárója. Egyszerűen a filózófia területébe tartozó komolyabb dolgok nem olyanok, amiket általános iskolás értelmi képességgel rendelkezők szintjére le lehetne egyszerűsíteni.


4. "Mi értelme van ennek?"

A filozófia célja pontosan az, hogy a megfoghatatlannak/felfoghatatlannak jelentést adjon, és ezt nyelvi eszközökkel kimondhatóvá tegye. Az élet bármely területéről, bármit. Viszont ezeknek velejárója az, hogy a fogalmak absztraktok és gyakran metaforikusak lesznek. Nem azért, mert így akarják, hanem mert nem is lehet máshogyan.


5. "Én nem értem teljesen, amiről beszélnek."

Lásd 2. pont.


6. "Egyáltalán a filozófia komoly tudományág, vagy csak egy büfészak, amit nagyon könnyű elvégezni"

A kettőnek nincs köze egymáshoz. A filozófia egy nagyon is komoly és nehéz tudományág. Mindettől függetlenül viszont az egyetemi oktatása nagyon könnyelmű és gyenge. Ez viszont az oktatási rendszer és a tanmenet hibája, nem a tudományágé magáé.


7. "az a lényeg, hogy minél érthetetlenebbül tudj beszélni?"

Lásd 2., majd 3. és 4. pont.

nov. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A filózófia arról szól röviden, hogy az élet nagy dolgairól elmélkedjen, aminek se vége se hossza.


A többi szakma pedig érdemben is csinál valamit, aminek látható haszna és eredménye van. Könyvel, tervez, iratot ír, programoz, burkol, téglát pakol, épít, bont, szállít, operál, énekel, fest, rajzol, fuvaroz, irányít, menedzsel, rendeletet alkot, bíráskodik, felügyeli a rendet, védi a hazát, felszolgál, kiszolgál, stb, sorolhatnánk akármeddig.


Kicsit csúnyán fogalmazva ebben a kapitalista világban aligha van haszna a filozófusnak annak ellenére, hogy sokszor gondolatébresztőek ezek az elmélkedések, de nem termel semmit és nem nyújt igazából eladható szolgáltatást, amire piaci igény van. Márpedig a kapitalizmus piaci elven működik, itt valamit csinálni kell, amire szükség van.

nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
0%

Azt a szöveget érti meg az ember, aminek minden szavát érti.

A szavak hordozzák a jelentéseket és ezekből áll össze a gondolat.


Én szótárakban szoktam utána nézni és tisztázni a szavakat.

Nagyon élvezem ezt.

Sokszor kiderül, hogy a nagynevű filozófusok hülyeséget beszélnek.

Ha utána nézel a szavaknak nagyon sokszor megérted majd, hogy mit írnak.

Ha gondosan utána nézel és még mindig nem érted, akkor gyanakodhatsz, hogy nincs is értelme.

Ha erről többet szeretnél tudni, akkor üzenj .

jan. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!