Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanár megtagadhatja az...

A tanár megtagadhatja az aláírást a tavalyi tematikára hivatkozva?(ebben az évben nem írt ki tematikát se neptunban se moodleban se az egyetem weboldalán)

Figyelt kérdés
2023. nov. 23. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmazd meg értelmesen a kérdésedet!
2023. nov. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen értelmetlen kérdést is rég olvastam. Mi köze a tematikának az aláíráshoz? Egyébként is elvileg nincs joga egy egyetemi oktatónak egy tárgy hivatalos tematikáját kedve szerint évről évre megváltoztatni. A tematika az elindított szak akkreditációs dokumentációjában rögzített. Ami az engedéllyel elindított szak akkreditációs dokumentumban szerepel, az a hivatalos tematika.
2023. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
[link] vannak egyetemek ahol a tematika tartalmazza a követelményeket
2023. nov. 23. 23:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3: Egy tárgy teljesítésének követelményeiről elvileg az oktatónak felvilágosítást kell adnia az első kontakt órán. Persze az más kérdés, hogy ha ezt az oktató elmulasztja, azt nem lehet bizonyítani.


Ettől függetlenül ahogy írtam a #2 válaszomban, a tematikát az oktatónak egyszerűen nincs joga bármikor, saját kedvére átírni. Hivatalosan az a tematika érvényes, amely az akkreditációs dokumentumban rögzítve van. Ha egy oktató meg akarja ezt változtatni, akkor ezt csak a szak újbóli akkreditáltatásával teheti meg. Nagy valószínűség szerint tehát az egyetem honlapjáról jelenleg is letölthető tematika megegyezik azzal, ami az akkreditációs dokumentumban szerepel, ez a hivatalosan érvényben lévő tematika.

2023. nov. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!