Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha lemaradtam egy egyetem...

Ha lemaradtam egy egyetem nyílt napjáról, hol tudom megnézni mikot mondtak el ott?

Figyelt kérdés
Örülék én az egyetem honlapja/felvi.hu válaszoknak csak nekem ez kevés, teljesen elveszek ezekben... és nem akarok 0 ismerettel dönteni hogy hova adjam be a jelentkezést

nov. 25. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Edukációra esetleg ha el tudsz menni, akkor ott ugyanúgy tudnak válaszolni a kérdéseidre.


Egyébként a legtöbb nyílt napon nem igazán történik semmi, kapsz ingyen egyetemi logóval ellátott cuccokat és tudsz oda járó diákokkal beszélni.

nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyetemi nyílt napon az égvilágon semmi értelmeset nem fogsz hallani, egy önmarketing az egész semmi más. Egy-két informatív dolog esetleg elhangzik amit ugyanúgy megtalálsz a kompetenciáidat meghaladó honlapokon (pl: felvi.hu, egyetem honlapja).


Viszont ha az alapján választasz egyetemi szakot, hogy melyik egyetemen ki tudja érdekesebben reklámozni az adott szakot, akkor garantáltan nem azt fogod csinálni az egyetem elvégzését követöen ami számodra testhezálló vagy munkanélküli leszel ;)

nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Igen ez nem jutott eszembe hogy én is kaptam ilyen kis könyvet csak nem én tettem el, viszon itt könnyű volt, valahol ló***t se osztottak


#2 nem ez itt a probléma le is irtad ott zárójelben, csak én nem értem hogy kéne tájékozódni a felvin vagy a honlapokon ráadásul senki nem segít benne

nov. 25. 21:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát de tudod már, hogy milyen irányba mennél tovább? Mert ha céltudatosan keresel felvin, akkor könnyű használni, ha nem tudod mit keresel csak akkor bonyi.
nov. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 Pedig nem egy rakétatudomány tájekozódni rajta, azért egy egyetemre készülő hallgatónak illene birtokában lenni ilyen alapvető készségnek, hogy önmagától el tudjon igazodni az interneten... Mivel nem írtad le, hogy mi az érdeklődési köröd és milyen szak után érdeklődsz, most hasraütésszerűen kiválasztottam egyet amin végigvezetem a folyamatot:


1) Tegyük fel, hogy METEOROLÓGUS szeretnél lenni. Nagyon egyszerűen beírod a Google keresőbe, hogy: "felvi.hu meteorológus képzés" - erre az első találatnak felhozza a "szakleírások" menüpontban a meteorológus szakra vonatkozó tájékoztatót:

[link]


2) Ez inkább egy szakmai / hivatalosabb formában íródott tájékoztató, de tökéletesen kiderül, hogy melyik intézmények indítanak ilyen képzést (nevezetesen az ELTE) így tovább keresgélve a Google segítségével "ELTE meteorológus képzés" kulcsszóra keresve egy gyönyörű, középiskolások számára is teljesen emészthető, általános tájékoztatót találsz az alábbi linken:

[link]


Na ez az amitől többet biztos hogy nem mondanak el egy nyílt napon sem.. Azonban ha még mindig úgy érzed hogy a felvi és az egyetem honlapján található tájékoztatók meghaladják a szellemi képességedet, mert például nem az erősséged az értő olvasás akko lehetőséged van kimásolni ezek tartalmát és beilleszteni egy mesterséges intelligencia chatbotnak pl: ChatGPT, Google Bard stb... akik képesek értelmezni a leírást és a kérdéseidre választ adni a leírások alapján.

nov. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 végülis igaz, sokat kell a gpt-t használnom, ez jó ötlet ty!
nov. 26. 00:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Felvin rámész a szakkeresőre, végignézed milyen képzések léteznek. Ha van szimpatikus, elolvasod a részletes leírást és hogy hol hiredik meg. Ha ez megvan, akkor elolvasod az adott egyetemek honlapján a tantervet (hálóterv, mintatanterv stb). Ha kiderül kik a tanárok, rájukkeresel, hátha van honlapjuk esetleg ott jegyzetük. De megnézhetet a markmyprofessort és azt is, hogy milyen témában kutatnak. Meg aztán az egyetem városaban a lakáspiacot/ kollégiumi lehetőségeket. Nézz ösztöndíjakat is, bár szerintem ez annyira nem fontos az egyetemválasztásnál.

A specializáció kulcsfontosságú. Illetve érdemes tudni milyen gyakran hirdetik meg a tárgyakat (pl egy két éves mesterképzésen veszélyes ha csak kétévente hirdetik meg a kötelező tárgyakat, mert ha buksz fixen csúszol)

Nézdd azt is, hogy milyen lenne ott élni, annak a közösségnek a tagjának lenni.

nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!