Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az állatorvosira járni?

Milyen az állatorvosira járni?

Figyelt kérdés
12.-es vagyok és az állatorvosira szeretnék menni. Ez az egyetlen egyetem ami érdekel, nem tudnék semmi mást elképzelni de sajnos csak rosszat hallottam róla. (kiégnek hamar, “belebetegednek” a tanulásba és vizsgákba) Nincs olyan ismerősöm aki oda jár ezért megpróbálom itt hátha akad olyan aki ott tanul/tanult és jó tapasztalatai vannak.
nov. 26. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nekem sincsenek túl jó tapasztalataim.. Ha tényleg ez minden vágyad, akkor jobb ha felkészülsz rá, hogy az első félev közepére már torkig leszel mindennel. Én mindig arra próbálok gondolni, hogy csak 5 és fél évet kell itt kibírni, utána életem végéig azt csinálhatom amit igazán szeretek és ez egyelőre elég motivációnak bizonyult számomra.
nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Ott végeztem. Több alkalommal leírtam már ide, de mindig törölték, lepontozták, lehülyéztek. Na mind1.


- BAROMI SOK a felesleges, töltelék anyag.

- Állattal nem találkozol, csak valamikor az utolsó 1-2 évben.

- #metoo

- SOKBA fog kerülni.


És a lényeg!


Ha a családod és/vagy a szeretőd nem pénzes, és nem vesz neked egy saját praxist, akkor diploma után ez vár rád: Vagy gyógyszerdíler leszel, vagy 20. csicska egy állatkórházban, vagy állatpatika eladója, vagy vágóhídi hatósági. Esetleg táskás...ami azt jelenti, hogy házhoz jársz...már ha hívnak.


És persze túl sok a diák. Nem bír ennyi megélni idehaza.



Keress mást! Komolyan!

nov. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőm tanul ott, nem saját tapasztalat. Még egy év van neki hátra, viszont már jól belerázódott, de első évben volt hogy ott akarta hagyni, mert elege volt. Egy helyre jártunk gimibe, nem volt egy gyenge hely, de nem is ahhoz voltunk szokva hogy folyamatosan óráról órára kell alaposan készülni, úgyhogy ez nekem is probléma volt pedig hozzá képest könnyebb alapszakra jártam. Úgyhogy elhiszem hogy az első évben van aki kiég, de nyilván nem lehetetlen megcsinálni. Bele nem betegedett, de az első szemeszter nagyon megviselte, másodikban azért már kissé jobban ment neki. Utána nyáron elég sokat ismételt és második évtől már jobban bírja, habár mindig van vmi tárgy ami az agyára megy. :)

Illetve a boncolás (vagy asszem patológia a tárgy neve) ami azért lelkileg jobban megviselte még, hiába tudta hogy ilyen is lesz azért elsőre jobban sokkolta, mint ahogy számított rá.


Amire szerintem érdemes figyelni hogy az elejétől komolyan kell venni, folyamatosan tanulni óráról órára és ismételni az anyagokat. Én azt vettem észre a saját szakomon hogy sokan azzal hogy bekerültek már lazábbra vették, akik esetleg akkor költöztek el messzebre otthonról nekik meg főleg megártott hirtelen a nagy "szabadság" és arra alapoztak hogy kevés tanulással is fel tudnak készülni. Elég kellemetlen volt aztán a félév felénél az első ZH-k körül szembesülni azzal, hogy nem olyan könnyű 6-7 hétnyi anyagot behozni 2-3 nap alatt.

nov. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

2. vagyok.


Kimaradt pár dolog.


- Vér, bél, genny, vágóhíd, boncolás, elaltatás,...

- Nem tudsz mellette dolgozni, csak ilyen alkalmi dolgokat.

- Néha este is van előadás!

- 2-3 hétre ki kell költözni a majorba, a lóxarba most már.

- Nem kell észrevenni dolgokat, pl. piás előadó, szexpartira hívók, meg hasonlók,...

- Ha közel akarsz albit, már a nyáron vedd ki!!!

- Nyalni kell!!!

nov. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Majd visszajövök ehhez a kérdéshez, ha van időm levegőt venni 😅

De a négyes jól összefoglalta, kivéve, hogy senkinek nem kell kiköltöznie 2-3 hétre a majorba, "csak" 1 hétre, és most már elviekben az sem 6 féléves, hanem lerövidítették. Elviekben rájöttek, hogy nem tudják kitölteni az 5 napot se.

nov. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha mást nem akarsz csinálni, akkor ne az érdekeljen, hogy milyen az egyetem. Ez szeretnéd? Akkor gyere és csináld meg! Ilyen szempontból picit furcsa a kérdés. Nekem sem volt más vágyam, minthogy állatorvos legyek, nem is jelöltem meg más intézményt. Ha nem vesznek fel elsőre, akkor majd másodjára. Ha akkor sem, akkor elgondolkozom. De addig nem volt B tervem, míg az A-ról nem tudtam, hogy sikerül-e.

Ez már csak azért is fontos, mert ide kell az elszántság. Úgy nem lesz meg, ha ezt szeretnéd. Akarni kell, és ha van más, amit szeretnél, akkor az el fog erről a pályáról vinni. Elszántság, megszállottság.


Az első év szerintem mindenhol nehéz, de én nem éreztem különösen annak. Inkább nehezebb volt beleszokni egy egyetem működésébe, meg így negyedévesként visszanézve sok tantárgynak, tanszéknek nagyobb a füstje, mint a lángja. Egyiket sem kell ítélőszéknek venni, fontosak az alapozó tárgyak, de az ott megszerzett tudás alattomosan beépül és alapvető eszköztárad lesz. Akkor is érteni fogsz mindent, ha csak hármas voltál anatból.


Mindenkinek máskor fekszi meg a gyomrát az egyetem, az ATE -val főként az a gond, hogy sok a kommunikációs probléma, kevés az információ, és sok a pozitív diszkrimináció. Tehát vagy bekerülsz a jó helyre jó időben, vagy egy kicsit többet szívsz, mint jólesne. Ettől függetlenül tök teljesíthető, csak ezeket teljesen ki kell zárni, ilyen nyerészkedők mindenhol vannak.


Harmadév második felében kezdődnek a klinikai tárgyak, majd negyedévtől lesznek ügyeleteid is, ahol az egyetemi klinikákon kell egy-egy hetet dolgoznod.

Élő állatok azért nem csak ekkortól vannak, van "hetesi gyakorlat is", ami 5 napot jelent a Dóra-majorban. Itt lovakkal, marhákkal, sertésekkel, tyúkokkal foglalkoztok, de kevéssé mint állatorvosok, hanem inkább mint állattartók. Persze ezt meg lehet élni úgy, hogy a semmi közepén nyakig tehénszarosan nyafogsz, meg úgy is, hogy ez hatalmas élmény. Szerintem az állat nem merül ki a kutya-macskában, nekem nagyon tetszett, hogy van erre lehetőségünk, eleve a csapattal egy kis minitábor élménye van.

A boncolás az sok, anaton, majd patológián, de 1-2 gyakorlat után egyből beleszokik az ember.


Szerintem, ha ezt akarod, akkor meg tudsz birkózni az egyetem hiányosságaival, de ha képességeid és anyagi helyzeted engedi, akkor nyugodtan felvételizz külföldre, pl.Kolozsvár és hozd haza a tudást.

Az egyetem csak 5,5 év, viszont hogy utána állatorvos leszel e vagy sem, az sokkalta több évet lefed.

nov. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kolozsvár???? Akkor inkább Ausztria.
nov. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!