Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogilag, illetve akármilyen...

Jogilag, illetve akármilyen módon mennyire kifogásolható ez?

Figyelt kérdés
Az iskola értesítést küld a gondviselőnek x igazolatlan hiányzás után, jogilag nincs ilyen fogalom, hogy gondviselő. Törvényes képviselő van, de mivel betölti az ember a 18. életévet, és cselekvőképes nagykorú lesz, ez is megszűnik. A 18. életévét betöltött diák nem igazolhatja a saját hiányzását a rendelkezésekre álló, igazgatóság által engedélyezett igazolással sem. Mennyire jár el helyesen az iskola? Gondolok én arra, hogy az igazolatlanokat csak abban az esetben szankcionálhatja, ha erről értesítést küld a "gondviselőnek", de egy cselekvőképes nagykorúnál ez helyes eljárás?
nov. 28. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Idézetek a 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendeletből

"5. § (1) A nevelési-oktatási intézmény házirendjében kell szabályozni

a) a gyermek, tanuló távolmaradásának, mulasztásának, késésének igazolására vonatkozó előírásokat"


"51. §

(2) * Ha a gyermek az óvodai foglalkozásról, a tanuló a tanítási óráról és egyéb foglalkozásról, valamint a kollégiumi foglalkozásról távol marad, mulasztását igazolnia kell. A mulasztást igazoltnak kell tekinteni, ha

a) a gyermek, a tanuló – gyermek, kiskorú tanuló esetén a szülő írásbeli kérelmére – a házirendben meghatározottak szerint engedélyt kapott a távolmaradásra"


Ezek alapján nincs jogi szempontból kivetnivaló abban, hogy egy nagykorú diák nem igazolhatja saját távollétét.

nov. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jópofa, mikor a lógós, aki tojik a kötelezettségeire, a jogait hangoztatja.
nov. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jogilag rendben van.
nov. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Es arra tud valaki valaszolni, hogy ez hogyan lehet rendben?

Miert nem engem ertesit? Egy szelsoseges peldaval illetve, ha en a szuleimmel rosszban vagyok es kapnak ertesitest errol hogy van igazolatlanom, es engem a gondviselok nem tajekoztatnak, akkor az esetben mit lehetne tenni? Ha erettsegi kepzesre iratkozok be, atvitt ertelemben lehetnek tovabbra is a szuleim a gondviseloim, de mivel nagykoru vagyok en rendezek mindent. Akkor egy sima technikumi kepzes eseteben ha en betoltom a 18at miert nem igy van?

nov. 29. 13:20
 5/9 A kérdező kommentje:
Erettsegi utani kepzes*
nov. 29. 13:21
 6/9 anonim ***** válasza:

"Es arra tud valaki valaszolni, hogy ez hogyan lehet rendben?"

. Azért ez a jogszabály, mert ez a jogszabály.


"kapnak ertesitest errol hogy van igazolatlanom, es engem a gondviselok nem tajekoztatnak, akkor az esetben mit lehetne tenni?"

. Te most azt akarod mondani, hogy nem tudod, hiányoztál-e az iskolából, vagy hogy az igazolva van-e?

Illetve nem vagy beszélőviszonyban az osztályfőnököddel?


Nekem utóbbi a szélsőséges eset. Meg alapból ezeket a kérdéseket az osztályfőnöködnek tehetnéd fel.

nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hazirendben ugy van megfogalmazva, hogy akkor szankcionalhatja a diakot az iskola, ha irasos modon(levelben) tajekoztatja a diakot/gondviselot. Amig az ember 18 alatt van magatol erthedodo, ki igazolhatja a hianyzast, illetve hogy kinek a reszere kuldje a tajekoztatast, de ha az ember betolti a 18at, tovabbra is gondviselo reszere kuld levelet. Nem all fent ilyen gond, csak ezek a kerdesek merultek fel bennem, mivel van egyetlen egy igazolatlanom. Ilyen esetben en ugy gondolom, a tajekoztato
nov. 29. 14:02
 8/9 A kérdező kommentje:
A tajekoztatot is az en reszemre kene kuldje, illetve a "szuloi" igazolas lehetosegevel en nekem kellene, hogy elhessek.
nov. 29. 14:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom van kréta hozzáférésed. Ha igen akkor tájékoztatva vagy hiszen abban láthatod a hiányzásaidat.
nov. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!