Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem vagy Károli...

Miskolci Egyetem vagy Károli jogász szak?

Figyelt kérdés

A két egyetem közül melyiket lenne érdemes munka mellett csinálni? Miskolc közelebb van hozzám valamennyivel. Valakinek tapasztalat?

Sajnos nem tudok sok szabit kivenni.


nov. 29. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Én nem a Karolira járok Pesten hanem egy másikra, itt azt tapasztalom hogy egyes körökben kicsit másodvonalasnak tartják az ELTE Pázmány kettőshöz képest. Amúgy ez hülyeség sztem mert tök sok oktató van akik két vagy több Pesti egyetemen is oktatnak szóval a Karolin is tanulhatsz verprofiktol, és ha szorgalmas vagy akkor lehetsz jó jogász. Erre amúgy HResek is kezdenek rájönni és némelyikük már inkább az egyéni képességekre eredményekre fókuszál mintsem ezekre a sztereotípiákra.


Viszont ha kevés a szabid és közelebb van akkor lehet érdemesebb Miskolc. A Fidesznek most van egy ilyen új mániája amúgy is hogy a vidéki jogi karokra próbál átvinni jelentkezőket Pestről (miközben pl az ELTE ÁJKt sunyin de észlelhetően rohasztja), emiatt több vidéki jogi karba brutális mennyiségű pénzt pakolt és ezek elég szépen fejlődnek (Debrecen pl nagyon erős költségvetéssel megy a jogon is). Miskolc ráadásul Varga Judit személyes kötődése miatt is prioritást élvez, és függetlenül a politika véleménytől az egyetemi infrastruktúra/színvonal szempontjából valószínűleg most jobb Miskolcon jogra járni mint korábban.

dec. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%

#1 ELTE képvisel egy színvonalat. A többi másodhegedűs, hiába akarod beletukmálni a Pázmányt is az ELTE színvonalába. A közelébe sincs!


ELTE joghallgatók nemzetközi tanulmányi versenyeket nyernek, a Pázmány ehhez képest messze földön csak gold digger cicababákról és sugarbaby-kről híres, ezeket tudja felmutatni. Lehet lepontozni, a fájdalmas igazság attól fájdalmas igazság marad.

dec. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

"a fájdalmas igazság attól fájdalmas igazság marad."


A fájdalmas igazság valójában az, hogy akármelyik jogi egyetemet végzed el, valójában ez olyan szak, ahol a való élethez alig kapsz releváns tudást egyetmeen, és valójában te tanulod majd meg a jogot a gyakorlatban. A jogi egyetem tipikusan az, ahol a gyakorlatban a színvonal annyit jelent, hogy valamelyik egyetem jobban megszopat a jelentéktelen tölteléktárgyból, mint a másik. Hogy pl. az ELTE szó szerint kér egy semmit sem érő mondatot római jog könyvből, amit sose fogsz használni. Vagy felelseges beugrókkal szivat, nem jól ejtettél ki egy latin szót stb. Közben a való életben egy jogász se használ szó szerint jogszabályt fejből, erre van a jogtár. Ennyire kell a "színvonalat" komolyan venni jogi egyetem esetében. Ahogy az előző válaszolót is.

dec. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!