Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A 7 jogi kar közül (ELTE,...

A 7 jogi kar közül (ELTE, Károli, Pázmány, Debreceni, Szegedi, Pécsi Miskolci, Győri) melyiket válasszam Levelezőn? Preferenciáim a leírásban!

Figyelt kérdés

Megköszönöm a segítséget a 2023. szeptemberi képzésre jelentkezem (23.február 15. a határidő!).


Miskolci a legolcsóbb (10x230k ami 2,3 millió összesen.)

Károliról , Győriről hallottam, hogy könnyebbek.

Olyat keresek ahova a legkevesebbet kell bejárni, és legkisebb energia befektetéssel elvégezhető akár rite fokozatban.

Van már egy jó diplomám, és egy jól fizető főállású munkám 5x8 órában. Hétvégék szabadok, péntek necces de délutánonként azokat is szabaddá tudom tenni. Mennyire rugalmasak? Mennyire kötelező a bejárás az alábbi egyetemeken? Célom a legolcsóbban , legegyszerűbben jogi diplomát szerezni, akár nem 5 év alatt.

Minden segítséget szívesen veszek.



2023. febr. 9. 19:02
A kérdező szavazást indított:
ELTE
Károli
Pázmány
Debreceni
Szegedi
Pécsi
Miskolci
Győri
31 szavazat
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Bocs ez 8 :D
2023. febr. 9. 19:32
 2/38 anonim ***** válasza:
43%
A Debrecenit kerüld el nyugodtan, ELTE után második legkeményebb. Károlit mondják a legkönnyebbnek.
2023. febr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Debrecent kizártam, ugyan a 2. legolcsóbb (2,5M Ft.= mindig a 10 félévre számolok, osztatlan - levelező - önköltséges), de bejárás miatt nehéz. Pest megyei vagyok! Ez talán még fontos
2023. febr. 9. 20:15
 4/38 A kérdező kommentje:
Eltét is kizárnám a maga 2,9 Milliós tandíjávval és legnehezebb. Mint mondtam a diploma értéke nem számít, ha lehet ilyenről beszélni, valószínűleg nem jogászként fogok dolgozni vele. Levelező - nappali tanrend meg mint tájékozódtam nincs érdemi különbség.
2023. febr. 9. 20:19
 5/38 anonim ***** válasza:
92%

"Pest megyei vagyok! Ez talán még fontos"


Ez nagyon fontos, így tárgytalan is egy vidéki egyetem, Károlira menj, ott a legkönnyebb elvileg.

2023. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
95%
Károli levelező a legkönnyebb
2023. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen tárgytalan vidék, ha annyiban könnyebb mondjuk egy Győr, szombatonként rá tudom áldozni azt a másfél - 2 óra vezetést. De valóban szűkíti a 3 pestire, amiből Elte már kizárva :D (legnehezebb, legdrágább)
2023. febr. 9. 20:32
 8/38 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, kb úgy gondolkodsz, mint én. Kb. mintha én kérdeztem volna hónapokkal ezelőtt ezt, ugyanígy kezdtem neki keresgélni. Nekem is csak az a cél, hogy elvégezzek egy jogi egyetemet, és kb nem érdekel, ha full kettessel is, meg rite minősítéssel, mert nekem is megvan a munkám, van végzettségem, csak egy foglalkozásdoktori a nevem elé olyan jól mutatna, és félreértés ne essék, érdekel is, és hajlandó vagyok napi több órát tanulni érte szorgalmi időszaktól kezdve vizsgákig, csak szivatást és sok felesleges beugrót, aláírásokért rengeteg zh-t és társait elkerülném, ha lehet valahogy. Úgy hallottam, hogy valamelyik jogi karon kb egy aláírásért 2 zh, beugró vizsga előtt meg jó szivatós vizsga, ahol több tételbe belekérdeznek, míg máshol megadják az aláírást kb azért, hogy felvetted a tárgyat, semmit nem kell csinálni, meg vizsgán is kihúzod a tételt, és elmondod, nincs mindenféle szivatás plusz 200 kérdéses beugrókkal meg minden tételbe belekérdezve stb. Most őszintén vallja be mindenki, nem ezt választanátok ti is? Semmivel nem lesz rosszabb jogász, aki olyan egyetemet végzett, ahol nem szopattak feleslegesen mindenért.
2023. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
A Pázmány is marha nehéz, ami az ELTE-n könnyebb az itt halálos, és ugyanez igaz fordítva. A Károlit ajánlom, vidékre fölösleges lenne eljárnod csak azért mert esetleg van olyan tárgy ami ott nehezebb mint a KRE-n, mert vica versa is biztosan lenne ilyen vizsgád.
2023. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
És kedves 8-as válaszoló melyik az a kar? :D azt nem írtad.
2023. febr. 9. 20:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!