Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezzel mit tudok kezdeni?

Ezzel mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés
Na tehát 11.-es lány vagyok, közeleg az érettségi. De még 1,5 évig ebbe az iskolába kell járnom. Nem szeretem annyira az osztályom és ők sem szeretnek engemet. Vagyis inkább pár embernek van baja velem, illetve szívesen csinálnak belőlem vicc tárgyat:( nyiiiilván fiúkról van szó… ezen felül édesanyám túl sok mindent vár el tőlem. Mindenből 5-ös vagyok, kivéve németből mert becsúszott egy darab (1!!!) hármas. Amiért rendesen le lettem cseszve. Iskola mellett mekizek és diákokat korepetálok matematikából. Tehát szabadidőm 0. Közel 17 évesen már javultak azért a belső kis lelki gondjaim..amik általánosban alakultak ki. Túlsúlyos voltam (100+kg), azóta lefogytam, kondizok és viszonylag (a tőlem telhetőből) kihozom a maximumot. Viszont vannak olyan egyéb dolgok az iskolában , amik nagyon is hátráltatnak a lelki gondjaimban. Közülük a szóban felelés az osztály előtt. Jó ez sok mindenkinél. Na de ott van a tesi óra. Na ott kész vége, nem bírom. Olyan szintű gyomorgörcsöm van a testnevelés óra miatt… emiatt emésztési gondjaim lettek, orvos segítségét kellett ehhez kérnem… nagyon nagy mennyiségű szorongás van bennem. Szinte remegek tesi órán. Félek, stresszelek, csak a végét várom. Olyan szerencsétlen vagyok mindenben ami itt van. Nyilván megtudnám tanulni, de azok a bizonyos emberek szugerálnak engem, látom , hogy elnevetik magukat ha elrontom és az is feltűnik, ha én következek a sorban akkor rám figyelnek. Ezen kívűl beszélgetnek folyamat. Vagy mást csinálnak. Most röpi a téma.. jövőhéten osztályoznak belőle. Egyest fogok kapni valószínű, hisz tavaly is azt kaptam, és azóta se lett jobb a dolog. Aztaaaaan anyukámtól is kapom az íveket idehaza. Már most gyomorgöcsöm van emiatt, enni nem bírok, vagy csak kihánynék mindent amit reggelire ettem. Ma tesin röpi meccsek voltak, én próbálkoztam.. tényleg.. tanárúr lecseszett, hogy ezt ne így vagy ne úgy.. az egész osztály előtt. Elsírtam magam, elkezdtem remegni. Szerencsémre megszólalt a csengő, de nagyon közel álltam hozzá, hogy ott helyben összeessek. Egyébként aranyos egy tanár, és nem tűnik úgy mint aki nem bírna. Csak igen. Nem tudom hogyan küzdjem le a szorongásom tesiórán. Többi órán nagyjából sikerült. De itt talán csak egy felmentés segítene. De ezzel, milyen felmentést szereznék? Nem tudom mit csináljak. Csak rettegek és félek, hisz lassan itt a hétfő. Még a szép kitűnő átlagom a tesi lehúzza. Nem normális felőlem, hogy egy tesitől jobban félek, mint a matek témazárótól, na meg ilyen szintű szorongást vált ki. Ötletek?
nov. 30. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Megkeresed a suliorvost, elmondod neki ugyanezt, és megbeszéled vele, hogy sulin kívül sportolsz, a mozgás megvan, mentsen fel teljesen tesiből. Mi meg szoktuk tenni.
nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Jó lenne, ha képes lennél megkülönböztetni a lényegest a lényegtelentől. A tesi például rohadtul nem fontos.Amennyiben részt veszel, megbukni már nem fogsz. A kettestől fölfele meg már tök mindegy. A szemétláda osztálytársaid beszólása se fontos. Te ezt tudod, igyekszel és ennyi telik tőled. Ez van. A sok fogyás önmagában dicséretes. Ők meg mást nem tudnak, méghozzá sokkal több mindent, mint te, mert rosszabb a tanulmányi eredményük. Aki itt igazán probléma, az az anyukád. Hát te majd ne ilyen szülő legyél, de innen is ki fogsz szabadulni pár éven belül. Ne akarj maximalista lenni, senki nem jó mindenben.
nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Ok nélkül nem lehet felmenteni, az orvos nem hamisít közokiratot. A testnevelés ugyanolyan tantárgy, mint a fizika.
nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

3, egyrészt nézz utána, mi minősül közokiratnak, és akkor nem fogsz hülyeséget beszélni.

Másrészt pedig az iskolaorvos a lelki egészségért is felel, és ha neki ez olyan stresszt okoz, ami képes befolyásolni az egészségét, teljesen indokolt a felmentés akár.

nov. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lelki okokból senkit nem mentenek fel testnevelésből!
nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
5, mint írtam, mmi megtettük.
nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a ti iskolaorvosotok jogszabályt sértett. "Fel kell menteni a tanulót a testnevelésórán való részvétel alól, ha mozgásszervi, belgyógyászati vagy egyéb, szakorvos által megállapított egészségkárosodása nem teszi lehetővé a gyógytestnevelés-órán való részvételét sem." 21/2012 Kormányrendelet. Csak szakorvos által megállapított egészségkárosodás esetén lehet felmenteni.
nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, összekutyultam a számsorrendet: 12/2020
nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!