Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MSc felvételi kérdések?

MSc felvételi kérdések?

Figyelt kérdés

ELTE GTK MSc felvételim lesz, soha nem voltam még korábban ilyen jellegű felvételin, ezért lenne pár kérdésem, előre is köszönöm, ha valamelyikre tudsz válaszolni!

- A motivációs beszélgetés online lesz? A felvételihez odaírták, hogy személyes megjelenést igényel, de a motivációs beszélgetéshez nem. Ebből gondolom.

- A motivációs beszélgetésre érdemes készülnöm? Azt nyilván el tudom mondani, hogy miért ezt a szakot választottam, miért az egyetemet, mik a terveim, stb. De kíváncsi lennék, hogy itt azt várják, hogy előadjak egy monológot 10-15 percben, vagy inkább köszönés és megkezdik a kérdezgetéseket, és ez inkább egy párbeszéd?

- Írásbeli felvételi vizsgára ki kell öltözni? Ha igen mennyire? Elég egy félelegáns ing + sötét nadrág, vagy öltöny kell?

- Motivációs beszélgetésre mennyire kell kiöltözni? Ha tényleg online lesz, akkor elég egy ing?


dec. 4. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Most végzem itt a második mesterképzést, az elsőt még Covid előtt kezdtem akkor személyes volt a motivációs beszélgetés, tavaly viszont már online ment. Szerintem ennél maradnak most is, pl a konzultációkat is így tartják.


Nem monológ, az elején kérik hogy mesélj arról miért szeretnél ide és erre a szakra jönni, mi tetszik benne, hol és mit tanultál korábban, eselteg hogy szakmában dolgozol-e. De ez ilyen 1-2 perc, nem kell 10 perces stand up műsorral készülni. Utána párbeszéd, de ugyanúgy arra kíváncsiak hogy pl melyik területe tetszik a kiválasztott szakodnak, van-e konkrét célod hogy mit szeretnél később dolgozni amihez ez hasznos, ha szorosan kapcsolódik az alapszakod a mesterhez mi tetszett vagy nem tetszett anno stb stb. Tényleg max 15 perc és mennek tovább a következő felvételizőre.


Nem kell az öltöny írásbelire, sötét nadrág és ing teljesen jó. De nagyon nem tudsz mellé lőni, úgyis mindig van aki öltönyben megy vagy kiskosztümben más meg farmer póló kombóban. Nem ezen fog múlni úgyse. Motivációs beszélgetésnél is hasonlóan elég az ing.

dec. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt még meg tudod mondani mennyire teljesíthető munka mellett levelezőn? Nagyon meg kell szenvedni érte?
dec. 4. 21:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesíthető, nem kell bejárni órára, levelezőn csak előadások vannak amik aztán Panopton visszanézhetőek. Szerintem ez elég hasznos, azért 1-1 húzósabb hét után jó hogy nem kell bemenni vagy akár online élőben hallgatni, hanem pótlom ahogy van rá időm. Illetve a ZH megajánlott jegyre megy, nem aláírás feltétele, úgyhogy le lehet tudni minden tárgyat szorgalmi időszakban vagy éppen vizsgaidőszakig lehet tolni, kinek mi a jobb. Volt pár húzós tárgy, de általánosságban nem szenvedős szerintem, tényleg úgy van kialakítva a levelező hogy az munka mellett is végezhető.


Az első mestert levelezőn csináltam, de most a másodikat nappalin, mert ugyanúgy nem kell bejárni de pl a megajánlott jegy 1 helyett 2-3 ZH-val kiváltható (többször kell így írni de ugye kisebb részekből), és még itt is figyelnek arra hogy pl 1 nap 2 ZH időpontból lehet választani és reggel vagy délután úgy vannak hogy aki törzsidőben dolgozik jó eséllyel részt tud venni. Úgyhogy nappalin és levelezőn is abszolút munkával összeegyeztethető.

dec. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!