Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar nyelvű képzésen tarhatn...

Magyar nyelvű képzésen tarhatnak angolul órát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Magyar nyelvű képzésre jelentkeztem, de 2 tárgyat egy vietnámi faszi tart (angolul se tud rendesen beszélni...)

Mindegyis, szóval ilyet csinálhatnak, hogy egy kötelező tárgy más nyelven van megtartva mint a meghírdetett képzési nyelv?


Jogszabály megengedi az egyetemnek vagy nem?



dec. 13. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy a képzés magyar kérhetik hogy X kreditet idegen nyelven végezz el, max abba lehet belekötni hogy miért csak az angol opció. Viszont tippre BGE-s gazdinfón vagy, ott van 2 tárgy tajvani tanárral, azért gazdasági és informatikai területen is alap az angol használata. Jobban jársz ha angolul tartja, még mindig érthetőbb mint magyarul.
dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is Fizika szakon angolul tanítják a haladó elméleti tárgyakat. De a tudomány nyelve angol így jobb is ez mintha magyarul lenne.
dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ez a Soproni Egyetem gazdinfo de egyébként nincs külön lekötése tudtommal, hogy kellene, régen ezeket a tárgyakat is magyarul tartották.
dec. 13. 15:29
 4/7 A kérdező kommentje:
1. Tudom, nem azzal van a gond azzal, hogy a csávó angolul nem tud... Mellette dolgozom minden latinamerikai kollegakkal oket ertem de ezt a csavot nem
dec. 13. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

huu, hát én meg néhol azt nem értem, amit te próbálsz itt magyarul megfogalmazni 😵‍💫

Lehet nem a vietnámi tanár angolja a probléma.

dec. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nah, azt hittem már csak itt a BGE-n szivatnak olyan tajvani tanárral aki se magyarul se angolul nem beszél jól.

Erre sajnos nincs szabály, BGE előtt egy másik egyetemen is tanultam, volt pár kötelező idegen nyelvű tárgyam ahol a magyar anyanyelvű tanárok is kegyetlenül törték az angolt. Ha megvan nekik a papír hogy beszélik az adott nyelvet tarthatnak azon órát, hiába makogva megy csak nekik. Bosszantó, de sajnos sok mindent nem lehet ellene tenni, főleg ha nehezen talál az egyetem másik tanárt. Volt akire több panasz is volt erasmusos diákoktól, de ugyanúgy tart angolul órákat.

dec. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Jogszabály megengedi az egyetemnek vagy nem?"

Egyetemi autonómia van, úgyhogy... :)


Te meg szabadon megválaszthatod, hogy az adott tárgyat melyik egyetemen végzed el... Aztán majd elismerteted. Az egyszerűbb?...

dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!