Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodás és menedzsment –...

Gazdálkodás és menedzsment – angolul vagy magyarul?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdek gazdálkodás és menedzsmentet tanulni, és most kell arról választanom, hogy angolul vagy magyarul tanuljam a tárgyakat. Megéri az angolul tanulás, vagy nem igazán ad semmi pluszt a diplomához?

(C1 -es angol nyelvvizsgám van, viszont suli mellett dolgozni is fogok, így nem tudom, érdemes -e még az óráimat tovább bonyolítanom.)



2023. aug. 5. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul. Tanuld meg a szaknyelvet szabatosan magyarul is, különben nem fogsz tudni más szakmabeliekkel normális magyar nyelven beszélni. És tanulni is könnyebb kezdetben az anyanyelveden.
2023. aug. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a terved utána.


Én multiknál dolgozok/dolgoztam, ahol eddig megfordultam többnyire az angol volt a munkavégzés nyelve, magyar kollégákkal is az angol kifejezéseket használtuk többnyire. Úgyhogy én utólag bánom hogy nem angolul végeztem, de nyilván be lehetett ezt pótolni, csak könnyebb lett volna ha nem pályakezdőként úgymond élesben kell. Ha végzés után külföldön helyezkednél el akkor is jó ha a szakszavak megvannak angolul.


Másfelől ha egy KKV-nél képzeled mondjuk el magad vagy az állami szféra a cél akkor sokkal hasznosabb magyarul tanulni.

2023. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!