Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme felvennem a...

Van értelme felvennem a geometria II. tárgyat, ha az I. nincs meg? Mennyire lenne érthető így?

Figyelt kérdés

Passzív féléven voltam, amikor az I. soronkövetkező lett volna nekem. A mintaterv szerint elvileg felvehetem, mert táblázatos előkövetelménynek csak a lineáris algebra van megadva. Csak nem tudom, hogy van-e értelme felvennem, mennyire lenne érthető az anyag, ha fingom nincs arról, amit az I.-en kellett volna tanulni.

Ha nem veszem fel, amúgy simán végezhetek a képzéssel úgy, hogy a asszív félévemet leszámítva nem csinálok csúszást magamnak.

(egyébként a Debreceni Egyetemen tanulok, a tárgy pedig matek bsc-n és matek tanárin van)


dec. 16. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne értelme, nem tennék lehetővé.
dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Hát, ezzel vitatkoznék. Láttam már olyat nem egyszer, hogy valamit tudni kéne, mert más tárgyból már vettük, de a másik tárgy amúgy nem előkövetelmény, meg a fél csoportnak nem is volt még. De tudni kéne, mert "a másik tárgyon követelmény volt". :D

Azért vagyok kíváncsi, hogy a gyakorlatban gond lenne-e a geometria II-vel, ha az I-et nem csináltam meg előtte. :D Inkább személyes tapasztalat érdekel, nem a feltételezés, miszerint nem véletlenül lehetséges felvenni a tárgyat. D

dec. 16. 20:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerjük egyiknek sem a tematikáját, így nehéz erre válaszolni.

Egyébként ha erősek a matematikai alapjaid (jó feladatmegoldó vagy, jól értesz az analízishez, algebrához), akkor valószínűleg könnyen fog menni.

Ha valaki nehezen veszi az akadályokat (az alaptárgyakból éppen csak átmegy), annak nem javasolnám, hogy variáljon.

dec. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Fel tudod venni és meg tudod csinálni, ugyanakkor nem mehetsz Geo I. nélkül elemi matekra meg szakmódszertanra ősszel.
dec. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki tartja?
dec. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Nem tudom, nincs meghirdetve még a tárgy így a vizsgaidőszak elején😅
dec. 17. 11:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
I-et ki tartotta?
dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!