Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden egyetemen előfordul?

Minden egyetemen előfordul?

Figyelt kérdés
Minden egyetemen előfordul, hogy ha sokan mennek át a ZH-kon, akkor megmondják a tanároknak, hogy keményítsenek be, mert a második félévben nem lesz elég... például műszer, mint nálunk? Elég nehéz iskolát választottam, mintaterv szerint évente csoda ha egy megcsinálja. Kíváncsi vagyok, hogy más egyetemeken vannak-e ilyesfajta szopatások?
2010. okt. 21. 18:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Büfészakokon nem. Mindenütt máshol: igen. Nálunk pl most nagyobb lett a keretlétszám, túl sokan vagyunk, úgyhogy behoztak egy úgy buktatós tárgyat.
2010. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az szép. Így is kitanulom a belemet, és olyan 3-as átlagom van, amit szeretnék majd javítani az ösztöndíj miatt. Érezhető a bekeményítés. Meg van a 2007-es matek ZH, az, a mostanihoz képest játékos feladat volt. Nos így is reménykedem legalább a 80%-ban, hogy második ZH-val kapjak megajánlottat. De erre is egy hetet végigmatekoztam. Hazaértem, aztán éjfélig folyamatosan minden nap.
2010. okt. 21. 18:40
 3/17 anonim válasza:
Minket a jogon elég sokat szivatnak. Volt olyan zh, ami 15 emberből 15-nek 1-es lett.
2010. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nos igen, vannak ilyenek... Legjobb barátom évfolyamában (ő most végez ott, ahol én tanulok) a geometria tanár a második ZH-n a komplett évfolyamot megrántotta...
2010. okt. 21. 19:10
 5/17 A kérdező kommentje:
Vagyis 120 embert, hozzáteszem. Mivel ez nem nagy kar. A legkisebb az országban azt hiszem, de ezt a szakmát csak itt oktatják.
2010. okt. 21. 19:11
 6/17 anonim ***** válasza:
Ohh, nálunk is van. TVSZ-t túróba se veszik. Volt, hogy 60 emberből szóbelin (!) a bácsi mindenkit megbuktatott. Régen nem értettük, hogy a PhD-sek miért nem mosolyognak. Most, hogy végzünk, már mi se mosolygunk. :( Mondjuk én TTIK-ra járok, várható volt.
2010. okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hajajj, ez itt is észrevehető PhD nélkül is. Nem mintha sok felsőbb évest látnék. Nem is igazán van sok.


De amúgy nem mondanám azt, hogy nehéz. Ha tanul az ember, nem az. Megértem, hogy selejteznek mondjuk... Talán jobb is, ha nem a mennyiségre, hanem a minőségre mennek.

2010. okt. 21. 19:39
 8/17 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ha annyi embert kiengednének, ahányat felvesznek, nem lenne elég munakhely (így sincs). Viszont a fejpénz meg ugye kéne, szóval inkább kirostálják, aki nem bírja a stresszt, meg a kiképzést, aki meg marad, az tényleg a java legyen.
2010. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19:25 Akkor én a java vagyok. Csak már idegrendszerem nincs. :) De valahol megéri. Azzal foglalkozhatok, amit szeretek.
2010. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egyszer írta egy állítólag egyetemi tanár, hogy ez miért van:

Régen a 10-20 embert vettek fel, tényleg csak a legjobbakat, és nagy részük el is végezte.

Most felvesznek 200-at, de abból a 200ból ugyanúgy csak 10-20 ember van olyan szinten, hogy diplomát lehessen neki adni. Ez van:)

2010. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!