Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A metropolitan egyetem művesze...

A metropolitan egyetem műveszeti karán lévő képzések mint csak önköltséges formában léteznek?

Figyelt kérdés

Ha tehetném oda jelentkeznék legelsőnek. Igazából nagyon tetszik a televizios musorszerkesztes, fotografia a METU-n. Ezek érdekelnek engem a legjobban. Ha csak önköltséges formában indul, akkor eléggé elszomorító. Hogy sehol máshol nem lehet ehhez hasonlókat tanulni, illetve elsajátítani, majd persze kapcsolatokat kötni a jövendőbeli munkahely keresés miatt. Más egyetemeken a média-kommunikáció tetszik, de hát az nem hiszem mennyire áll közel ezekhez a művészeti szakokhoz.


Ettől elvonatkoztatva, még keleti nyelvekkel is szívesen tanulnék tovább, csak bár nem tudom a jövőben mire lesz szükség és melyik munka irány fog később megfelelő pénzmennyiséget hozni. Hallottam, h pl.: kínai, koreai multivállalatokhoz is szoktak emberek kerülni.


De mindegy is..

Előre is köszönöm mindenkinek a kedves segítségét!!!



dec. 18. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Igen csak önköltséges létezik, mert az állam nem támogatja az értéktelen munkanélküli-képző szakokat, viszont a lehetőség adott mindenkinek, hogy a saját pénzét úgy bvssza el felesleges dolgokra ahogy akarja (mint például egy ilyen semmit nem érő szak elvégzésére).
dec. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,hogy felvilágosítottál. Sajnos semmit nem tudok az egyetemi képzésekről illetve, hogy hol mire hány méter. 18 éves vagyok. Csak azt mondjak el, hogy menjek el nyilt napokra azt azáltal döntsek, h hova akarok menni. Jelenleg még azt próbálom kitalálni mit szeretnék dolgozni hátralevő életembe (már ahogy azt beállítják és beszaratják a gyereket, hogy élete döntését hozza meg), aztán ugyis letér majd arról az útról valami más szakma irany kacsintva, vagy kitudja. Jelenleg még én is csak a tapasztalat előtti időben vagyok. Meglátom jogos volt e a nyomas a gyerekekre vagy sem. Esetleg még megkérdezhetem, hogy neked mi a végzettséged? Koszonom szepen.
dec. 18. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetemválasztás során nézdd meg a tantervet (hogy érdekel-e a szak), illetve nézz utána mit dolgoznál vele és hogyan néz ki egy ilyen karrier, pl mennyi fizetésre számíthatsz, könnyű-e elhelyezkedni, van-e homeoffice, mivel jár a munka, milyen arányban csinálnád azt, ami tényleg érdekel stb. Ezeket az interneten is megtalálod, de még jobb, ha találsz valakit, aki személyesen válaszol a kérdéseidre. Ilyen személyt szintén találhatsz az interneten, pl LinkedIn-en.

Nézdd meg milyen specializációk vannak.


Illetve lehet ilyen szak nincs máshol, de van hasonló más szakként, specializáció vagy minor formájában. (Van egy barátnőm, aki direkt elkerülte a metu-t, és talált valami jó specializációt más egyetemen, ami kb ugyanazt tudja.)


Nem az #1 vagyok. Nekem természettudományi karról van diplomám és infó karon mesterezek.


Nekem kellett a "nyomás". Viszont a döntést meghozhatod 15 év múlva is, akkor is előtted lesz még a ledolgozandó éveid több mint fele. Válthatsz karriert bármikor.

dec. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm ❤️
dec. 19. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!