Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-ről BME-re való átjelentke...

BGE-ről BME-re való átjelentkezés lehetséges már az első félévben? Mennyire vesznek át könnyen a BME-n? Van 1-2 alapozó tárgy ami nincs vagy nem olyan formában van a BGE-n, többi lent

Figyelt kérdés

Nagyon elrontottam a felvételi jelentkezést, nem tudtam időben eldönteni, hogy mit szeretnék, és először a BME nemzetközi gazdálkodást jelöltem meg, azt végül töröltem, mert gazdmenre akarnék inkább menni, mindenképpen BME-re, viszont ugye azt már nem tudtam megjelölni, és nemzetköziről simán válthattam volna félévről gazdmenre, pótfelvin viszont nem hirdették meg egyik képzést sem.

Úgy döntöttem a BGE-re jelentkezem, mert annak a tanterve hasonlít leginkább, azon a Matek 1, és 2 nincs, csak gazdaságmatek, az is csak 1 félév, nem tudom azt mennyire fogadnák el Matek 1-nek, illetve nincs Menedzsment alapismeret sem.

Megfigyeltem a részletes tantervi hálót, és azt vettem észre, hogy a BGE-n nem nagyon van ilyen ráépülési szabály 1-2 tárgy kivételével, arra gondoltam, hogy amik hiányoznak azok helyett megpróbálok néhány tárgyat előre elvégezni, hogy a BME-n majd amikor pótolok, azokkal ne kelljen vesződni.

Van valakinek a két egyetem közötti átjárásban tapasztalata?

A Matek 1 tárgyak el lehet végezni tavaszi félévben is? ( ha esetleg átvesznek az első félév után)



2023. júl. 28. 18:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Annyit hadd segítsek, hogy a BGE Magyarország kb. #3-as számú gazdasági egyeteme, amelynek ez a fő profilja eredetileg is, és a vezető gazdasági elet legalább fele innen érkezett. Miért csinálnál olyan blődséget, hogy innen átmennél egy műszaki egyetemre, amelynek olyannyira nem ez a profilja, hogy a valós életben ritka a BME-n végzett gazdasági szakember, mint a fehér holló? (Kivéve a BME MBA-t, amely a “szegény ember MBA-je.) Ha még a Corvinusra akarnál átmenni, csak-csak megérteném, de a BME-re? (?!) Nem éri meg a vesződést, a BGE is teljesen jó.
2023. júl. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, én ahogy hallottam, eléggé lebecsülik, és még a ponthatárok is alacsonyabbak szoktak lenni, Corvinusra jó lenne menni, de oda biztos nem vennének át, nincs elég pontom ahhoz.

A BME több szempontból is szimpatikusabb, jobb környéken van, közelebb van hozzám, jókat hallottam a hallgatói közösségről illetve az oktatókról, egyik ismerősöm oda jár, és bementem vele 1-2 tanórára, az is eléggé tetszett, szimpatikusak voltak az oktatók

2023. júl. 28. 19:36
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Én sem értem a döntést. A BGE megelőzi a BME-t, gazdasági területen természetesen. Így, hacsak nem rendelkezel műszaki affinitással, feleslegesnek tartom az átjelentkezést.
2023. júl. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És az ELTE-ről mi a véleményetek? ugyanez a szak
2023. júl. 28. 19:53
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Színvonalas jó egyetem. De még mindig nem értem a BGE utálatodat, valamiért te onnan szabadulni akarsz nagyon:D
2023. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

én nem mondtam egy szóval sem, hogy utálom, csak nem tartom olyan erősnek, mint a többit hallgatói vélemények alapján, illetve a HVG rangsor meg sem említi: [link]


egyébként személyes okom nincs "szabadulni" bármit is szeretnél belelátni a történetbe :D leírtam, hogy még csak most felvételiznék, tehát gyakorlatilag oda sem járok

2023. júl. 28. 20:01
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, ha számodra, Magyarország valóban piacképes tudást, és erős diplomát adó gazdasági egyeteméről akarsz átjelentkezni egy elsősorban a műszaki területéről híres egyetemre, akkor tedd. De én, nem tenném.
2023. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jóváhagyást, de nem egészen ezért írtam ki a kérdést
2023. júl. 28. 20:08
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
A konkrtét kérdésedre nem tudom a választ, csak azt tudom, hogy ez mennyire nem egy releváns döntés.
2023. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De Te a BGE-re jársz/jártál? vagy van ismerősöd ott? Én szívesen elolvasnék egy hosszabb véleménykifejtést, ha van kedved írni róla, igazából tényleg annyi féle véleményt olvastam már, hogy tapasztalat nélkül nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a jobb. Még van bőven időm meggondolni magam. De tényleg 10/9x lehúzzák a BGE-t, megmondom őszintén nem számítottam rá, hogy pont a kérdésem alatt fogják pártolni.
2023. júl. 28. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!