Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az hogy 3 tárggyal,...

Miért van az hogy 3 tárggyal, 4es eredményekkel csak 3 az átlagom?

Figyelt kérdés

2 db 4 kredites tárgy illetve egy 7 kredites.

Nyilván értem, hogy miért de akkor is olyan szarul hangzik, hogy minden tárgyam 4re sikerült az átlagom meg csak 3-as.


(Persze miért nem tanultam többet ha csak 3 tárgyam volt, lehet írni, de rengeteget tanultam munka mellett és örülök, hogy ennyire is sikerült viszont rosszul esik, hogy egész jók lettek azaz 4es és csak 3as átlagom lesz. Ennyi tárgy maradt nekem , többet nem kellet felvennem)


dec. 20. 01:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

De még akkor is ha minden tárgy 5-ös lenne, csak 3, 75 lenne az átlag.

Nyilván a kreditek miatt hogy nem vettem fel sokat, de akkor is gáz, hogy ha minden tárgy 5 lenne még csak 3,75 lenne az átlag.

dec. 20. 01:57
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

"Miért van az hogy 3 tárggyal, 4es eredményekkel csak 3 az átlagom?"


"Nyilván értem, hogy miért de akkor is olyan szarul hangzik, hogy minden tárgyam 4re sikerült az átlagom meg csak 3-as."


Na most hogy ha érted hogy miért lett ennyi az átlagod és elmondásod alapján tisztában vagy az átlagszámítás menetével akkor tulajdonképpen mi értelme volt feltenni a kérdést?

dec. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

#2 Nem sértésnek mondom mélyen tisztelt Beles professzor úr, de önt még én nem láttam ezen az oldalon empatikusan válaszolni.


Kérdező!

Ez a félévi átlagod? Nem lehetséges, hogy az eddigi összes átlagod bele van kalkulálva?


Vagy ha első éves vagy akkor esetleg nem volt olyan tárgy amiből úgy vizsgáztál 4esre, hogy azt egy rosszabb jegyről javítottad annyira?

dec. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Melyik átlagod?


Mert a súlyozott átlagodnak 4esnek kéne lennie, a kreditindexednek pedig 2esnek.


Vagy ha az egyik kummulált átlagra gondolsz, akkor oda minden eddigi jegyed beleszamit.

dec. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nézd fordítva, ha az elvártnál többet veszel fel, akkor meg négyesekkel is lehetne ötös átlagod.
dec. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, a félévre kalkulált kredittel osztottak, így kijöhet VAGY van egy olyan tárgy, amit felvettél, de nem teljesítettél
dec. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

2:

Úgy látom te nem vagy tisztában vele.

Az a kérdés, hogy nehéz tárgyakból levizsgázom NÉGYESRE akkor miért csak 3-as az átlagom. Kalkulátorral számoltam ki. ahova beírtam hány kredit a tárgy és mennyi a vizsga eredmény. Az azért elég szarul néz ki, hogy a 3 tárgyból minden jegyem ÖTÖS lenne és még akkor is csak 3,75 az átlagom.


3:

Igen félévi átlag. 3 tárgyat tudtam idén felvenni, mivel a többi már megvan. És azért elég bosszantó, hogy jó jegyre azaz 4-esre levizsgázom és csak 3-as az átlagom, de ötösnél is csak 3,75 lenne.

Nem első éves vagyok és minden tárgyból elsőre sikerültek a jegyek.


4:

Kredit kalkulátorral számoltam, ami erre a félévre számol ugye.

Már miért lenne 2-es a kreditindex? Négyes érdemjegyek 3 (nehéz) tárgynál azért nem annyira rosszak. Nem kummulált átlag, csak erre a félévre nézem.


5:

De nem tudom fordítva nézni, mivel nincs arra lehetőségem, hogy az elvártnál többet vegyek fel. Ennyi tárgy volt, amit feltudtam venni, a többi tárgy nekem megvolt. Az meg hogy lehetne 5ös is ha lett volna még tárgy az nekem nagyon kevés.


6:

3 db tárgyat vettem fel erre a félévre (tehát mindent ami meg volt hirdetve, a többi nekem már megvolt tehát nem kellett felvennem)

Nincs olyan amit nem teljesítettem.

Csak azért bosszantó, hogy tanultam sokat és ilyen átlaggal végzek.

A másik ami miatt érdekel, hogy van egy minimum átlag amit el kell érni hogy ne kerüljek fizetősre.

Az meg így elég gáz, hogy ötös jegyekkel is csak 3,75 az átlag. Azért mert nekem már voltak olyan tárgyak amiket "hoztam"

dec. 20. 11:30
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Mindig vannak szabadon választható tárgyak, amivel 30 kreditet ki lehet pótolni, illetve, aki követi a mintatantervet, annak minden félévben kb 30 kredite lesz. Az átlagszámításkor 30-cal osztunk, így lehet 3-as átlagod, ha kevesebb kredited van. Ez így igazságos, mert sokkal több időd volt azokra a tárgyakra, mint annak, aki 30 kreditnyi tárgyat csinált a félévben.
dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Még mindig nem érted.

"Aki követi a mintatantervet." Azt követem én is, de csak 3 tárgy volt ebben a félévben ami nekem nincs meg. Akkor mit vegyek fel? ami már megvan és el lett fogadva , vegyem fel újra ?!

Igazságosnak nem mondanám, ugyanis én meg szakdogát is írok mellette, tehát nem volt több időm. Mellesleg, csak szólok hogy a szab.vál tárgyak nálunk 0 azaz NULLA kreditesek. Max a szabadidőt lehet vele kitölteni semmi mást.

dec. 20. 18:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha 3 tárgyad volt, amit korábban nem csináltál meg, akkor ezek szerint csúsztál?
dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!