Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanító szakra mennèk, ,,hagyom...

Tanító szakra mennèk, ,,hagyományos'' érettségim van. (2005 előtti). 240 pontom van, egy 4-es és egy 5-ös érettségivel. Nekem ennyi a pontom? Vagy valamit nem számolok bele? Nyelvvizsgám, emelt szintű érettségim nincs.

Figyelt kérdés

dec. 26. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ennyi, ugyanis az idei pontszámítással egy 100%os középszintű érettségivel is maximum 67 pontot tudsz összeszedni, inkább az intézményi pontokra fektetnek nagyobb hangsúlyt mostmár. Emiatt nyilván csúsznak a ponthatárok is lefele.
dec. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Nagyon remélem, hogy csúsznak lefelé, mert így szinte minden főiskoláról kiszorulok.
dec. 26. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

A 4es, 5ös érettségi kizárt, hogy ne legyen elég majd (1-1? Ennyit változott már 5 év alatt is a rendszer?) . Lévén, hogy nincs hallgató, vagy alig.

Én full 4es érettségi átlaggal jelentkeztem, az 5 éve még 380 pont körüli volt a végére... Végül 4es (2005-ös) diplomámat értékelték 400 pontra.

dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak közép akkor igen, nem 400 pont, mivel 67et ér a közép, az emelt pedig 100at, de a kérdező írta, hogy emeltje nincsen. Ha egy 4es érettségivel kalkulálunk 60%, vagyis 0,6x67=40,2 pont egy 4es érettségi. Ha mondjuk 4 ilyet ír és egy 5öst, plusz nincs intézményi pontja (tanulmányi verseny, emelt érettségire járó többletpont, sporteredmény) akkor simán lehet ennyi pontja. Illetve egyetemenként eltérő, hogy mit vesznek még figyelembe pontszámításnál.
dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!